Іран та Росія розпочали секретні перемовини з приводу ядерної програми, — ЗМІ
Згідно з інформацією західних розвідок, Іран прагне отримати додаткову підтримку від Росії в ядерних питаннях та в експертизі.
Іран проводить секретні дипломатичні місії до Росії з метою посилення свого оборонного потенціалу та отримання підтримки від Москви для ядерної програми. Про це повідомляє The Times.
Видання зазначає, що Алі Ларіджані, старший радник верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, неодноразово здійснював таємні рейси до Росії для зустрічей із високопосадовцями Кремля. Таким чином Тегеран намагається отримати підтримку Москви у питаннях ядерної програми та систем протиповітряної оборони.
Ларіджані, колишній спікер іранського парламенту, є ключовим перемовником у ядерних справах і дуже близьким до режиму Хаменеї. Він відомий як людина, здатна досягати своїх цілей. У кінці минулого року він кілька разів відвідував Сирію та Ліван, намагаючись посилити опір, особливо після ліквідації лідера "Хезболли" Хасана Насралли ізраїльськими військами.
Згідно з інформацією західних розвідок, Іран прагне отримати додаткову підтримку від Росії в ядерних питаннях та в експертизі, зокрема для розробки новітніх ракет і безпілотних апаратів. Виникли побоювання, що Росія може порушити свої попередні обмеження щодо ядерної програми Ірану.
За даними розвідки, Іран також прагне отримати останню модель винищувача Су-35 для посилення своїх військово-повітряних сил. Окрім того, Тегеран має намір оновити свою систему протиповітряної оборони, зокрема комплекси С-300, які були пошкоджені під час нещодавніх ізраїльських атак. Раніше ці комплекси поставляла Росія.
Колишній директор НАТО з ядерного нерозповсюдження Вільям Альберк зауважує, що іранські експерти можуть багато чого навчитися від відвідування російських ядерних об'єктів, навіть якщо ці візити будуть короткими. За його словами, хоча Ірану не потрібна допомога у створенні ядерної зброї, він без сумніву виграє від співпраці з Росією в цих питаннях.
Через значні економічні труднощі, спричинені жорсткими західними санкціями, і втрати Іраном своїх позицій на Близькому Сході, співпраця з Росією набуває все більшого значення.
Раніше портал "Коментарі" писав, що РФ та Іран можуть підписати новий договір про стратегічне партнерство напередодні інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа.