Новий військовий альянс: головні цілі співробітництва Австралії, Британії та США
Три країни працюватимуть над тим, щоб створити план проекту, який допоможе Австралії стати сьомою країною у світі, що буде озброєна підводними човнами з ядерними реакторами
США, Великобританія і Австралія домовилися про тісне партнерство в секторі оборони і безпеки - AUKUS, в рамках якого Австралія вперше в історії побудує підводні човни з ядерними силовими установками.
Експерти прокоментували цю ініціативу для видання "Коментарі".
Це серйозний внесок у зміцнення союзництва з США
Аналітик українського Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков вважає, що відмова австралійців від конвенційних підводних човнів за проектом Франції на користь придбання атомних підводних човнів від США для свого військово-морського флоту виглядає логічно з ряду причин.
Що стосується негативної реакції Франції на дане рішення, Микола Бєлєсков впевнений, що тій доведеться змиритися. У глобальному ж сенсі Австралія все робить правильно, резюмує аналітик.
Все працює на те, щоб зменшити вплив Китаю
Спікер Міжнародного волонтерського спільноти "InformNapalm" Михайло Макарук зазначає, що це - тільки одна з частин даного альянсу.
У австралійців немає технологій і можливостей для будівництва свого флоту, пояснює Михайло Макарук. Вони кораблі купували. У тих же британців.
Він прогнозує, що невдовзі розгорнеться боротьба за зовнішньополітичний курс Індонезії.
"Це найбільша країна ісламського світу за кількістю населенню. З колосальними ресурсами, які є на її території, включаючи нафту. І в цьому сенсі зміцнення позицій США, Великобританії і Австралія в регіоні - логічне і виправдане. Все працює на те, щоб зменшити вплив Китаю", - резюмує Михайло Макарук.
Раніше видання "Коментарі" писало, чи дійсно США здає позиції на міжнародній арені.