Асад терміново полетів до Путіна: РФ може втрати позиції на Близькому Сході
Асад полетів до Путіна просити про допомогу, проте той зараз грається в «Орєшнік» і йому не до Сирії
27 листопада військові угрупування антиасадівської опозиції "Гаят Тахрір аш-Шам" та "Сирійська національна армія" розпочали масштабний наступ на Алеппо. Як відзначає аналітик Роман Пономаренко, момент для удару обрали вдало, бо союзники президента Башара Асада наразі послаблені.
За його словами, північні та східні райони Сирії, і зокрема Алеппо, контролює ліванська Хезболла (під проводом іранського КВІР), але її керівництво наразі знищено Ізраїлем. Тому загони Хезболли здебільшого тікають, а не чинять спротив.
Експерт вважає, що на цьому фоні малоймовірно, що Іран відправить свої польові війська підтримувати маріонетковий сирійський уряд.
У відповідь, вчора ввечері асадисти розпочали контрнаступ. В ньому задіяли єдиний наявний потужний кулак – Республіканську гвардію, яку очолює брат президента Махер Асад. Боєздатність її непогана, але це дуже обмежений ресурс. Інші підрозділи урядових військ мають сумнівну боєздатність. Якщо фронт впаде, а режим почне хитатися, вони відразу розбіжаться, вважає експерт.
На його думку, можливе падіння режиму Асада і черговий виток сирійської війни різко підкосить позиції РФ на Близькому Сході та її реноме "впливового міжнародного гравця". Послабляться і місцеві позиції Ірану.
Окрім того, за його словами, важливо розуміти, що для України в цьому конфлікті друзів немає. Всі противники Асада – це не романтичні "борці за свободу", а радикальні ісламські терористичні рухи, які здебільшого фінансуються ззовні та нічого конструктивного в собі не несуть.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що через події в Сирії Путін опинився на шпагаті.