Буря війни насувається до Європи: у The Times вийшла нова стаття про плани Кремля
Якщо Росія доб'ється успіху в Україні, є побоювання, що Путін продовжить вторгнення у сусідні держави ЄС, зазначила журналіст.
В Ірландії більше не повинні покладатись на географічне розташування для захисту від агресії РФ, країна має усвідомлювати загрозу, допоки не пізно, написала журналіст Елісон О'Коннор на The Times.
Авторка зазначає, що коли РФ доб'ється успіхів в Україні, існує побоювання, що Путін продовжуватиме війну в сусідніх державах ЄС. Зокрема, Польща, Латвія, Литва та Фінляндія вже відчули гарячий подих агресії РФ на власних шиях.
"Відтоді, як два роки тому Росія вторглася в Україну, багато чого змінилося. Опитування громадської думки тоді показали, що, незважаючи на нашу величезну симпатію до України, ми не хотіли відмовлятися від свого нейтралітету. Але просто зараз відмовлятися протистояти цій новій реальності і вирішувати, як до неї підготуватися, нерозумно. Цього тижня Україна зазнала серйозного ракетного обстрілу з боку Росії, націленого на енергетичні підприємства. І вона вкотре залишилася розчарована відповіддю ЄС на запит про вкрай необхідні системи протиповітряної оборони. Схоже, що європейські країни хочуть зберегти те, що мають, попри ризик успіху Росії", - пише журналістка.
При цьому, прем’єр-міністр Варадкар тепер каже, що наша географія і нейтралітет "не захищають нас так, як це було в минулому, а природа загроз безпеці повністю змінилася".
Ще авторка акцентує на тому, як недавно на брифінгу в Брюсселі євродепутат Баррі Ендрюс висловивсь про гібридні загрози і про необхідність провести "дуже дорослі, зрілі розмови".
В той час Урсула фон дер Ляєн має намір зробити посилення оборони центральним елементом власної спроби переобрання, зазначає журналіст: "ЄС прагне підвищити свою загальну оборонну готовність і можливості, щоб відповідати своїм потребам та амбіціям у контексті зростаючих загроз і викликів безпеці".
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, які висновки потрібно зробити, на що тепер чекати Україні