Центробанк РФ готує радикальне рішення: про що йдеться
Російські банки приготувалися до підвищення ставки до 25%
Російські банки готуються до подальшого посилення грошової політики Центробанку РФ через сплеск інфляції на тлі трильйонних військових витрат та девальвації рубля.
Повідомляється, що на засіданні в грудні ЦБ РФ може підвищити ключову ставку до 23%, а в лютому - до 25%.
Зазначається, що настрої російських банків помітно змінилися за останній місяць. Наприкінці жовтня котирування грошового ринку закладали поточний рівень ставки (21%) як граничний. Тепер, згідно з котируваннями, банки чекають ще два підвищення та ставку на рівні 23% наприкінці 2025 року.
Зростання цін за 12-18 листопада у Росії прискорилося до 0,37% та увійшло в топ-3 за останні два роки. За неповні три тижні листопада інфляція в РФ набрала 0,79% та перевищила цифру за весь жовтень (0,75%), а також за серпень і вересень разом узяті (0,2% і 0,48% відповідно).
Як пишуть медіа, якщо перерахувати поточні темпи зростання цін на річні, це дає інфляцію в 12-13%. Крім того, рекордно зросли інфляційні очікування російського бізнесу. Згідно з опитуванням ЦБ, підвищити ціни в найближчі три місяці планують майже половина ритейлерів та кожне третє підприємство обробної промисловості.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у грудні може відбутися зустріч на найвищому рівні Контактної групи з питань оборони України, повідомив керівник спеціального штабу з питань України при Міністерстві оборони Німеччини, генерал Крістіан Фройдінг. "Сподіваюся, що в грудні відбудеться зустріч у форматі "Рамштайн" з адміністрацією Джо Байдена, яка йде у відставку. Існує дискусія, на якому рівні може відбутися ця зустріч – на рівні лідерів чи на рівні міністрів оборони", – розповів він.
Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що російський рубль продовжує стрімко слабшати на Московській біржі після посилення американських фінансових санкцій, під які потрапили 50 російських банків. На торгах курс юаня до рубля другий день поспіль встановив рекорд із березня 2022 року. Додавши майже 3% за кілька годин біржової сесії, юань добрався до позначки 14,49 рубля, а з початку листопада подорожчав на 7%.