Чого жахливо боятися росіяни: чи спрацьовує путінське "перемогла"

Росіяни сприймають війну Путіна, як відрядження в якому можна добре заробити

Незважаючи на те, що російський диктатор Володимир Путін зробив культ перемоги центральною частиною державної ідеології, що отримала в народі назву "побєдобєсіє", у народі немає розуміння, що курс, який визначив Путін, правильний. Хоча офіційна соціологія демонструє підтримку війни на рівні 70-80%, західні експерти сумніваються у достовірності таких даних через страх респондентів. Про це йдеться у матеріалі The Times.

Так, журналісти поспілкувалися з громадянами Росії, які погодилися говорити на умовах анонімності.

Так, політолог Кирило Рогов каже, що люди знають, що йти воювати – це свідоме фінансове рішення. При цьому серед росіян немає відчуття, що це є великий акт героїзму від імені країни.

27-річний вчений Олександр каже, що відчуває "вічну провину" за дії Росії. День перемоги для нього – більше не про пам'ять, а про сором.

"У моєму дитинстві День перемоги був святом ветеранів. Тепер це головний день пропаганди", – розповів чоловік.

Журналісти зазначають, що Володимир Путін зробив культ перемоги центральною частиною державної ідеології, яка отримала в народі назву "перемогла". Водночас влада мілітаризує молодь: 2024 року подвоєно бюджет "Юнармії", незважаючи на фінансові труднощі.

Соціолог Марина спостерігає зростання апатії навіть серед колишніх антивоєнних росіян.

"Люди усвідомлюють, що вони ні на що не можуть вплинути... тому вони вирішили, що не варто думати про це", - додала соціолог.

На прикладі провінцій видно, як змінюється ставлення росіян до війни: колись збирали кошти та плели сітки – тепер про події навіть не пам'ятають. Пропагандистські покази – порожні. На війні заробляють: її називають "відрядженням".

Читайте також на порталі "Коментарі" - який "подарунок" Трамп може зробити Путіну, щоб пом'якшив позицію на переговорах.