Чому Путін вперше заговорив про наступника: що почало відбутися в Росії

Наразі ніякого транзиту влади в Росії немає

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що постійно думає про наступника і напевне, буде обрано кілька претендентів, а потім почнеться щось схоже на кастинг. Відомий український політолог Вадим Денисенко пояснив, що могло стати каталізатром такої заяви та чи реально диктатор міг задуматися про наступника.

"Перш за все ми маємо виходити з того, що найближчим часом ніякого наступника не буде. По-друге, Путін, як і раніше, бачить свою головну політичну роль, виключно, як єдино можливого арбітра. По-третє, такі заяви робляться з двох причин або через невпевненість і параною або це "трюк" Сталіна чи Мао для того, щоб оточення почало прохати його залишитися і нікуди не йти. А паралельно, він "перевіритиме на вошивість "оточення", – зазначив політолог.

За його словами, російське суспільство давно "вагітне" ідеєю наступника. Наші соціологічні дослідження показали, що більше ніж половини населення є страх, що Путін помре і не призначить наступника, а третина вважає, що наступник є, але їм поки його не покажуть, бо "ще зарано". Але, звичайно, думка народу Путіну мало цікава в цьому питанні. Головна причина заяви про наступника, судячи з усього, повʼязана виключно з елітними іграми.

При цьому Вадим Денисенко наголошує, поки що ніякого транзиту влади нема і Володимир Путін не збирається шукати реального наступника, проте тим не менше, гру він вже почав.

"Отож жвачка про нового Путіна запущена. Ну, а нам потрібно памʼятати: наша найбільша загроза – відсутність іншої ідеології, ніж ідеологія "русского мира". 98-99% росіян, включно з аполітичними і "хорошими", в тій чи іншій мірі адепти саме цієї ідеології", – зазначив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - російський диктатор Володимир Путін заявив, що "постійно думає" про свого наступника, який замінив би його, як керівника Росії. Очільник Кремля вперше за довгий час публічно порушив тему свого наступника, але уникав конкретики, наголосивши, що остаточний вибір нібито залежить від "російського народу".