Цілі Путіна у війні проти України виявилися більшими: що ще хоче РФ

Путін розраховує на підтримку Китаю, втім, схоже Сі не зацікавлений у продовженні масштабної війни

Президент Китаю Сі Цзіньпін їздив Росії на заходи з нагоди 9 травня та провів переговори з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Ймовірно, під час зустрічі китайський лідер міг висунути Кремлю певні умови, відзначив керівника Перехідного Кабінету Білорусі Павло Латушко.

За його словами, Китай, попри свою позицію, не зацікавлений у продовженні конфлікту, однак і не прагне надавати підтримку Україні. За його словами, Сі Цзіньпін навряд чи чинитиме серйозний тиск на Путіна, хоча може натякнути на необхідність змін.

Політик додав, що ключове питання полягає в тому, чи зможе Путін поступитися власним его заради домовленостей або продовжить реалізовувати власні амбіції.

"Ми розуміємо, що стратегічні цілі Кремля не змінилися. Росіяни не хочуть окупувати всі території, які незаконно вписали у свою конституцію. Стратегічна ціль – підкорити собі Україну та всі пострадянські республіки, лідери яких прибули до Росії", – зауважив Павло Латушко.

Він вважає, якби всі сусідні держави одностайно заявили про необхідність зупинити конфлікт, Путін був би змушений піти на поступки.

Латушко також зауважив, що позиція Китаю будується на економічних інтересах. Пекіну вигідна слабка Росія, адже це дає змогу купувати енергоресурси за зниженою ціною. Однак водночас Китай прагне зберегти торгові відносини зі США та завоювати нові ринки для збуту товарів.

За словами експерта, Пекін діятиме прагматично: підтримка слабкої Росії дозволяє купувати дешеві ресурси, але для реалізації товарів потрібні стабільні ринки, зокрема американський.

"Все зводиться до того, що Китай – не є прихильником фінансування війни й підтримки Путіна. Скоріш за все, він схилятиме його до закінчення конфлікту", – підсумував Латушко.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що, ймовірно, Сі дав Путіну добро на ескалацію в Україні.