Диктатор точно не зупиниться: розкрито підступний план Путіна в Україні на 2026 рік
Росія прагнутиме знизити свою залежність від Китаю, адже повна залежність від цієї держави суперечить її національним інтересам
Одним із пріоритетних завдань Росії у найближчому майбутньому стане стабілізація економіки. Для цього у 2026 році агресорка змушена буде шукати певні домовленості зі Сполученими Штатами, вважає політолог Олексій Буряченко. На його думку, Кремль наполягатиме на частковому скасуванні санкцій, як умові для такої угоди.
Росія також прагнутиме знизити залежність від Китаю, адже абсолютна залежність від Пекіна суперечить її національним інтересам. Китай для Москви — не союзник, а радше конкурент, і Москва шукає взаємовигідне партнерство.
Як третій крок, після часткового скасування санкцій і зменшення залежності від Китаю, Росія намагатиметься використати ситуацію на Близькому Сході для посилення свого впливу.
Буряченко зазначає, що це може сприяти об’єднанню країн Глобального Півдня проти Заходу, зокрема США. Особливо загострення конфлікту навколо Ірану набуде подальшого розвитку. Позитивні результати, які приписує собі Трамп, мають тимчасовий характер, а стратегічні процеси вже незворотні — і Росія планує скористатися цим.
Головна мета Кремля — відновити вплив, схожий на той, що був у Радянському Союзі, але не територіально, а геополітично. Путін намагається відтворити двополярний світ, який нагадує Ялтинсько-Потсдамську систему, виводячи Росію на роль другого глобального полюса.
Однак через слабку економіку та обмежені ресурси Кремль не зможе зробити це самотужки. Росія планує поєднати фінансові та ресурсні можливості Китаю з власним досвідом гібридної війни та дипломатії.
Саме ця стратегія, ймовірно, зараз формується у голові Путіна і його найближчого оточення. Якщо Росію не зупинять у війні з Україною, її агресія та прагнення до відновлення глобального впливу лише посиляться, підсумував експерт.
Як вже писав портал "Коментарі", заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв 7 липня опублікував у соцмережі X реакцію на заяву президента США Дональда Трампа щодо введення 10% мит на імпорт з країн, які підтримують БРІКС.