"Кирдик" не долару, а рублю: стало відомо, чому так стрімко впала валюта РФ
Рубль знецінюється кожного дня і так буде продовжуватися і далі
Ефект від останніх економічних кроків Кремля, зокрема, введення санкцій на валютні операції та "ядерних" заяв, уже відчув російський рубль. Курс долара та євро в Росії досяг рекордно низьких значень, а глава Центрального банку РФ Ельвіра Набіулліна стикається з необхідністю ухвалити складні рішення, відзначив в ефірі Freedom економіст Владислав Жуковський.
За його словами, нинішній курс долара в РФ є найгіршим з березня 2022 року. На 27 листопада офіційний курс Центробанку встановлено на рівні 103,79 рубля за долар, а євро — 108,87 рубля. Китайський юань торгується на рівні 14,20 рубля.
Основними причинами падіння рубля Жуковський назвав ризики, пов'язані із "ядерними погрозами" Кремля, а також витрати РФ на військовий комплекс. Близько 40% бюджету спрямовується на фінансування армії та силових структур, що створює тиск на економіку.
Як підкреслив експерт, економіка РФ перебуває в умовах накопичувальної кризи, і неминуче подальше знецінення рубля. У відсутності заходів для відновлення продажу експортної валютної виручки рубль може впасти до рівня 110-115 за долар.
Економіст також акцентував, що після початку війни російський валютний ринок був фактично знищений. Громадянам заборонено вільно купувати валюту, а біржові операції в доларах, євро та фунтах стерлінгів припинені.
На думку економіста, навіть в умовах стрімкого падіння рубля Центробанк не наважиться на екстрені заходи. За його словами, Володимир Путін та його оточення не хочуть визнавати кризу, адже це суперечить їхній риториці.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Центробанк Росії планує нові підвищення ключової ставки, щоб стримати інфляцію, яка б’є багаторічні рекорди.