"Кожен десятий гине, а кожен п'ятий стає інвалідом": Росію охопила небезпечна хвороба

У Росії зафіксовано спалах менінгіту. Понад 1200 хворих, з яких кожен десятий помирає.

Росію охопив небезпечний спалах менінгіту, де з початку 2025 року було зафіксовано 1266 випадків захворювання. Це удвічі більше, ніж за весь 2024 рік. Найгостріша ситуація спостерігається в Москві, де зосереджено понад 50% усіх виявлених випадків хворих на менінгіт.

Головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я РФ Володимир Чуланов під час наради у Держдумі РФ розповів про спалах менінгіту в Росії. За його словами, мова йде про тяжкі форми менінгококової інфекції типів А, В і С, які вражають не лише мозкові оболонки, а й серце, печінку, легені та суглоби.

Чуланов заявив, що летальність від менінгіту серед дорослих в Росії сягнула 16%, а серед людей старших за 60 років перевищує 30%.

"Кожен десятий хворий гине, а кожен п’ятий, хто вижив, стає інвалідом", - розповів співголова Всеросійського союзу пацієнтів Юрій Жулєв.

Російські фахівці називають основною причиною спалаху низьке охоплення щепленнями. У Росії вакцинація проти менінгіту не входить до національного календаря, а отже, не фінансується державою.

"Менінгококова інфекція має найвищу летальність серед усіх вакцинокерованих захворювань - вона незрівнянна навіть з грипом чи ковідом", - розповів президент Дитячого науково-клінічного центру інфекційних хвороб ФМБА Юрій Лобзін.

У 2024 році від менінгіту в Росії померли 15% хворих, а роком раніше – 19%.

Менінгіт – це запалення захисних оболонок, що покривають головний та спинний мозок. Запалення може бути викликане різними збудниками, що проникають у спинномозкову рідину, зокрема віруси, бактерії, грибки, паразити та інші фактори. Симптоми менінгіту передбачають сильний головний біль, високу температуру, судоми, висип, нудоту та інші.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що лікар Комаровський попередив про "літні" віруси, що викликають менінгіт.

Також "Коментарі" писали про щоденну звичку, яка може спричинити менінгіт.