Кремль пішов по світу "побиратися": Де РФ шукає зброю

Росія за кордоном шукає зброю. І головно – в африкансько-азіатських країнах

Росія не розраховувала на довгу війну, яка потребує іншої кількості боєприпасів і навіть стрілецького озброєння, ніж РФ має на сьогодні. Хоча на гарячому, Бахмутському, напрямку військовослужбовці Збройних сил України кажуть, що поки не відчувають дефіциту боєприпасів у ворога, загалом для продовження війни такої інтенсивності засобів у Росії немає. Про це сказав генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж, пишуть "Коментарі".

За його словами, Росія “кинула клич” країнам, які були її партнерами з військово-технічного співробітництва, повернути бойову техніку, боєприпаси, ракети, які вона раніше передавала.

“За гроші, звичайно, і дорожче, ніж вони продавали”, — вважає екскерівник української розвідки.

З цим пов’язані й візити міністра закордонних справ країни-агресора Лаврова до країн Африки та Азії.

“Лавров недарма їздив країнами Африки та Близького Сходу. Каже, що він там налагоджував економічні та дипломатичні відносини. Ні. Військові. І там же з ним були військові, які саме відпрацьовували, що яка країна може повернути чи дати”, — коментує Маломуж.

За його словами, відновлення арсеналів РФ ведеться також користуючись з Ірану та контрабанди із країн Заходу.

“Іран частково намагається розв’язати питання комплектувальних. Внаслідок, звісно, китайських систем подвійного призначення. І, звичайно, через фірми-посередники контрабандним шляхом одержують частину коштів від країн західного блоку… Цим зараз дуже перейнялися наші колеги з ЦРУ, ФБР, МІ-5, МІ-6 та інші спецслужби. Ці канали перекриваються”, — говорить екскерівник Служби зовнішньої розвідки України.

За його оцінками, для того, щоб зібрати по всьому світу ресурси на війну та отримати додаткові ресурси від вітчизняного військово-промислового комплексу та озброїти армію, Росії потрібно приблизно 2 роки. Маломуж вважає, що саме такий план є у РФ. Водночас він наголосив, що партнери України аж ніяк не сидять склавши руки.

“Захід весь мобілізувався. Він не лише відпрацював систему логістики з постачання озброєнь, техніки та боєприпасів, наголошую, з усього світу, включаючи Австралію, Південну Корею, наприклад, навіть Ізраїль та інші, звісно, регіони. Найголовніше — зараз відпрацьовуються 5 потужних центрів виробництва в Європі, США та Канаді. Тому, я думаю, постачання будуть ефективні спочатку шляхом тих резервів, які є в різних країнах НАТО та союзників, а потім внаслідок виробництва високоточної зброї та боєприпасів уже на заводах, що діють”, — констатував Микола Маломуж.

Він додав, що деякі з цих заводів потроїли, а деякі вдесятеро збільшили замовлення на постачання боєприпасів різних типів.

"Коментарі" також писали про те, що на нинішньому етапі війни Збройні сили України, перебуваючи в успішній активній обороні, вирішують завдання щодо підриву обороноздатності російської армії та знищення найманців. Це необхідно, щоб забезпечити успішний контрнаступ.

Як повідомляв портал "Коментарі", для російської окупаційної армії взяття Бахмута дає подальше просування, а також має економічну та політичну мету. Саме під Бахмутом Росія втрачає найбільше армійців останнім часом.

Читайте також на порталі "Коментарі" - перейменування РФ у Московію - питання не іміджеве.