Лавров видав жорстку заяву про напад Росії на Європу
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що через 5–7 років Росія може здійснити напад на країни Альянсу
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прокоментував, чи має Росія намір нападати на європейські держави, і спростував побоювання Заходу щодо цього. Він також звинуватив західних політиків у безпідставному формуванні образу ворога з Росії, що нібито використовується для відволікання уваги громадян від внутрішніх проблем, повідомляє Magyar Nemzet.
Лавров відповів на запитання про можливі плани президента Путіна відновити свій вплив у Європі, у тому числі силовими методами, зазначивши, що ті, хто поширює такі чутки, "можливо, мають більше інформації про наміри Росії, ніж самі росіяни". Він додав, що не знає про жодні плани агресії чи вторгнення в Європу.
Крім того, він поскаржився, що західні лідери постійно намагаються "демонізувати Росію за допомогою інформаційних маніпуляцій та закріплюють у суспільній свідомості ідею про імперські амбіції Москви".
За словами Лаврова, подаючи "вигадану російську загрозу", Захід прагне відвернути увагу від проблем, таких як інфляція, зростання безробіття, падіння доходів населення, нелегальна міграція та збільшення злочинності.
Він також висловив стурбованість тим, що Європа нібито розпалює антиросійські настрої, відроджує військово-промисловий комплекс і закликає до конфронтації з Росією. На думку Лаврова, ЄС все більше перетворюється з союзу заради інтеграції на військово-політичний блок, який діє як доповнення НАТО, що є небезпечною тенденцією.
Варто зазначити, що це не перший раз, коли Росія заперечує свої наміри, а згодом починає агресивні дії. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що атака на країни Альянсу може відбутися впродовж найближчих 5–7 років. Він наголошує, що Альянс повинен адаптуватися та збалансувати оборонні витрати для підготовки до потенційної загрози з боку Росії.
Як вже писали "Коментарі", глава МЗС РФ Сергій Лавров у розмові з угорським виданням Magyar Nemzet назвав ситуацію з національними меншинами в Україні "спільною проблемою" Росії та Угорщини й закликав до спільних дій у цьому напрямку.