На Заході кажуть, що Путін готується до нової війни, але не проти НАТО

Бойові дії між Росією і НАТО можливі лише у разі, якщо Альянс безпосередньо вступить у війну в Україні.

Окупаційна Росія навряд чи атакує країни НАТО найближчим часом, але може спробувати розпочати нову агресію проти держав пострадянського простору, як Молдова. Про це у своїй колонці для The Telegraph заявила аналітикиня з питань російської військової стратегії Ребекка Коффлер.

Кремль готується до нової війни — але не з НАТО

За її словами, попри заяви про підготовку до масштабної війни, Росія наразі не націлена на пряме зіткнення з Альянсом. Проте Путін може ухвалити рішення про напад на такі країни, як Молдова — особливо якщо вважатиме, що Захід недостатньо рішучий у підтримці України.

Гібридні атаки замість фронтової війни

Коффлер зазначає, що Москва веде так звану асиметричну війну, оминаючи сильні сторони противника та б'ючи по найвразливіших місцях. Зокрема, Росія може завдати превентивного удару по інфраструктурі НАТО, яка відповідає за командування, зв’язок, комп’ютерні системи, розвідку та спостереження (так звані системи C4ISR), а також — по космічних технологіях Альянсу.

Що має зробити НАТО

Аналітикиня попереджає: НАТО потрібна оновлена стратегія стримування. Передусім слід посилити:

  • захист космічної та критичної інфраструктури;

  • кібербезпеку та безпеку підводних комунікаційних кабелів;

  • боротьбу з проникненням російських шпигунів у розвідструктури Європи.

Коффлер також наголошує на потребі нарощування військового потенціалу. Росія значно швидше виготовляє боєприпаси, ніж Захід, а також готується до цілорічного призову з 2026 року. Це означає, що Європа має терміново посилити виробництво ППО, танків, БПЛА, снарядів та збільшити мобілізаційний ресурс.

Поки що є час

Попри зростаючу загрозу, у НАТО ще є час для підготовки. Проте, за словами Коффлер, бездіяльність зараз буде фатальною помилкою — особливо з огляду на ціну, яку платить Україна за стримування російської агресії.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Путін вже прийняв стратегічне рішення щодо війни. Якщо президент США Дональд Трамп ухвалить рішення передати Україні озброєння у випадку невдачі спроб переконати Путіна завершити війну, це може призвести до двох можливих сценаріїв розвитку подій — як позитивного, так і негативного. Про це в інтерв’ю для "Главреду" заявив військовий аналітик, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

У позитивному варіанті Україна завдає поразки російським військам, що може спричинити крах чинної політичної системи в Росії і навіть розвал держави. Водночас експерт зазначає, що світ навряд чи прагне повного знищення РФ, оскільки вона зручна у ролі противника. Крім того, Росія є ядерною державою і у разі критичної поразки може вдатись до крайніх дій — аж до застосування ядерної зброї, зокрема проти європейських країн.

"Проте, якщо ми почнемо розгромлювати армію РФ, Москва негайно спробує ініціювати переговори, і тоді можна буде говорити про певні поступки з її боку. Хоча, швидше за все, це малоймовірно", — вважає він.