Над Кремлем б’є крилами чорний лебідь: коли впаде режим Путіна

Ніхто не очікував, що у Сирії впаде режим Асада, це саме стосується і Путіна, режим якого неодмінно впаде

На початку грудня 2024 року сирійські повстанці повалили багаторічний режим диктатора Башара Асада. Вже у січні 2025 року українська делегація здійснила історичний візит до нової сирійської влади, демонструючи готовність до співпраці. Як відзначив в ефірі 24 каналу політолог Олег Лісний, організація подібних візитів зазвичай займає багато часу, однак Україні вдалося реалізувати це завдання у найкоротші терміни. На його думку, Сирія може стати важливим партнером України з кількох причин.

По-перше, каже політолог, Сирія традиційно має негативне ставлення до Росії, яка підтримувала режим Асада і надала йому притулок у Москві після втечі. По-друге, обидві країни можуть мати спільного супротивника — Іран, який потенційно може стати загрозою для Сирії.

Лісний зазначив, що падіння режиму Асада є знаковим прецедентом, який демонструє, що навіть сильні диктатури, побудовані на репресіях і насиллі, можуть зруйнуватися за короткий час. Він провів паралелі з ситуацією в Росії, де, за словами деяких експертів, падіння режиму Володимира Путіна здається неможливим через жорстку вертикаль влади та потужний репресивний апарат.

"Тоді в мене виникає питання до цих експертів, чи за 11 днів до того, коли в Сирії сталася революція, ви могли сказати, що Асад побіжить до Москви? Здебільшого, відповідають, що ні. То чому ми не можемо зробити такий висновок щодо Росії?" - запитує експерт.

При цьому Лісний підкреслив, що диктаторські режими часто здаються міцними саме перед своїм крахом. Водночас, коли процес їхнього падіння починається, він розвивається дуже швидко.

"Я вірю, що сирійський кейс в контексті падіння режиму Асада, – це "чорний лебідь", який вже б'є крилами над Росією. Чому тоді вона не може рухнути так, як рухнув режим у Сирії?", – підкреслив Олег Лісний.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Москві Асада намагалися вбити.