Нафтові доходи РФ зросли на 50%: ЗМІ дізналися справжні причини

Bloomberg зазначає, що Росія дедалі менше відчуває проблеми від санкцій Заходу

Надходження Росії від нафти до державного бюджету збільшились у травні майже на 50% порівняно з минулим роком. Причиною цього стало зростання цін на сировину, а також адаптацію країни до міжнародних санкцій. Як передає портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".

Видання проаналізувало дані Мінфіну і дійшло висновку, що податки, пов'язані з нафтою, зросли до 632,5 млрд. рублів (7,1 млрд. доларів) минулого місяця.

Зростання доходів відбулося зростання цін на нафту сорту "Юралс". Для розрахунків використовувалася ціна на нафту марки "Юралс" у 74,98 доларів за барель порівняно з 58,63 доларів за барель роком раніше.

"Дісконт на суміш до світового еталону Brent скоротився навіть на тлі цінового обмеження, введеного країнами "Великої сімки", - пишуть журналісти.

При цьому Bloomberg зазначає, що РФ адаптувалася до обмежень, включаючи заборону Євросоюзу на імпорт російської нафти, використовуючи величезний "тіньовий флот" танкерів та продаючи свою нафту азіатським клієнтам.

Читайте також на порталі "Коментарі" - країни G7 та Європейський Союз обговорюють запровадження санкцій проти банків третіх країн, які допомагають обходити санкції фінансовій системі Росії.

Також видання "Коментарі" повідомляло – Євросоюз продовжує розмірковувати над 14-м пакетом санкцій проти РФ, куди може увійти і заборона використання портів ЄС для реекспорту скрапленого природного газу (СПГ). Франція та Нідерланди також домагаються запровадження санкцій ЄС проти будь-якого банку у світі, який допомагає російським військовим оплачувати товари чи технології для зброї. Угорщина зазвичай ставить палиці в колеса гіпотетичним обмеженням. Що зараз можна сказати про вплив санкцій на РФ і про перспективи нових обмежень? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.