Найбільший газовий проєкт у світі: чи зможе "Силу Сибіру 2" врятувати Росію
На повній потужності "Сила Сибіру-2" зможе транспортувати 50 млрд кубометрів газу щороку
Після кількох років зупинки Росія та Китай відновили поступ у переговорах щодо будівництва газопроводу "Сила Сибіру-2", повідомляє Bloomberg.
Російський енергетичний концерн "Газпром" заявив, що підписав юридично обов’язковий меморандум із China National Petroleum Corp. про реалізацію цього проєкту.
Китайська сторона наразі не підтвердила факт укладення угоди. При цьому ключові моменти, як-от фінансування, встановлення ціни та обсяги майбутніх поставок, залишаються відкритими. Однак у разі втілення плану прокладання трубопроводу з арктичного півострова Ямал у північно-східний Китай це ще більше зміцнить економічні відносини між державами, які останнім часом стали ближчими на тлі санкцій Заходу проти Росії.
Гендиректор "Газпрому" Олексій Міллер назвав "Силу Сибіру-2", що має пролягти територією Росії, Монголії та Китаю, "найбільшим, наймасштабнішим і найкапіталомісткішим газовим проєктом у світі".
Від початкової точки трубопроводу за Полярним колом до передбачуваного завершення в китайських прибережних містах відстань перевищує 4 тисячі кілометрів. На повній потужності він зможе постачати 50 млрд кубометрів газу щорічно. Це майже відповідає обсягам неактивного нині газогону "Північний потік-1", який з’єднує Росію та Німеччину через Балтійське море.
Російсько-євразійський центр Карнегі підрахував, що вартість будівництва частин трубопроводу через Росію та Монголію може досягати 36 мільярдів доларів. Значна частина маршруту проходитиме регіонами Сибіру, де "Газпром" уже володіє трубопровідною інфраструктурою, що може допомогти скоротити витрати й час.
Міллер зазначив, що контракт передбачає постачання газу протягом 30 років. Проте поки що невідомо, чи Китай погодиться викуповувати весь обсяг, або ж вимагатиме більш гнучких умов, аби мати змогу зменшувати закупівлі у випадку падіння попиту чи появи дешевших джерел постачання.
Росія, зі свого боку, прагнутиме зафіксувати зобов’язання Китаю викуповувати газ у повному обсязі, щоб гарантувати стабільне надходження доходів.
Керівник "Газпрому" наголосив, що газ, який постачатиметься через "Силу Сибіру-2", буде дешевшим, ніж у Європі. За інформацією Bloomberg, постачання першої "Сили Сибіру" вже входять до числа найдоступніших імпортних газових потоків для Китаю.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що "Коментарі" писали про те, що Росія і Китай запустили газопровід "Сила Сибіру". Росія почала постачання газу до Китаю по газопроводу "Сила Сибіру", після запуску російський лідер Володимир Путін заявив, що взаємодія країн у сфері енергетики виходить на новий рівень, пише "ТАСС". За словами президента Росії, за 30 років по газопроводу "Сила Сибіру" в Китай буде поставлено понад трильйона кубічних метрів газу, а по завершенні проекту її протяжність по території Росії складе близько 3 тис. км