Одночасний напад Путіна і Сі Цзіньпіна: що кажуть у Європі

Що кажуть європейські експерти про можливий одночасний напад Росії на НАТО, а Китаю – на Тайвань

Глава НАТО Марк Рютте попередив, що альянс розглядає як реалістичний сценарій одночасного нападу Китаю на Тайвань та Росії на Литву. За його словами, Москва могла б скористатися конфліктом в Азії, щоб відвернути увагу Заходу та вдарити по східному флангу НАТО. У разі атаки на Литву має набути чинності стаття 5 Північноатлантичного договору — тоді Німеччина опиниться у самому епіцентрі подій.

"У такій ситуації оборона розпочинається негайно. Плани вже розроблено, але не оприлюднюються. США також підтримають нас, незважаючи на Трамп. Саме для цього вони мають військові бази [у Європі]", — сказав у розмові з BILD військовий експерт Ніко Ланге.

За його словами, найкраще, що може зробити ЄС для захисту Тайваню, це "максимально розвантажити сили США в Європі".

При цьому колишня співробітниця штабу НАТО Стефані Бабст не виключає, що США за адміністрації Трампа в принципі не втручатимуться в конфлікт між Китаєм і Тайванем.

"Трамп може раптово запропонувати Сі Цзіньпіну угоду. Він намагався зробити те саме і з Путіним. Крім того, Китай міг би дестабілізувати Тайвань кібератаками без військової агресії, спровокувавши хаос. Ми мали говорити про це на нещодавньому саміті НАТО, але Рютте зробив усе можливе, щоб представити саміт як просту перемогу Трампа", - зазначила Бабст в інтерв'ю BILD.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що Генеральний секретар НАТО Марк Рютте побоюється, що Сі Цзіньпін і Володимир Путін увійдуть у масштабний міжнародний конфлікт — Китай спробує захопити Тайвань, а Росія в цей час нападе на країни НАТО. Таким чином, вважає Рютте, вони відкриють два фронти, щоб перевантажити північноатлантичний альянс. По факту це може означати початок Третьої світової війни, але ніхто такими гучними словами не кидається.