План Путіна: він хоче створити мегакорпорацію
Путін хоче отримати контроль над енергетичним ринком РФ, щоб підняти ціни на нафту та отримати більше грошей в російську економіку.
Москва планує об'єднати свої найбільші нафтові компанії, повідомляє The Wall Street Journal. Це посилило б контроль російського диктатора Володимира Путіна над світовим енергетичним ринком, і в результаті мегакорпорація стала б другою за виробництвом нафти у світі, поступившись лише Saudi Aramco.
Як повідомляє The Wall Street Journal, план Кремля включає створення мегакорпорації, яка об’єднає "Роснефть", "Газпром" та незалежний "Лукойл". Це дозволить Кремлю ще більше контролювати експорт енергоресурсів, особливо до Індії та Китаю. У зв'язку з цим прогнозується зростання цін на нафту, оскільки злиття дозволить новоствореному гіганту вимагати більш вигідних умов від міжнародних клієнтів.
Ідея злиття вже викликала супротив керівників двох компаній, зокрема "Лукойлу", оскільки для поглинання необхідні значні фінансові вливання для компенсацій акціонерам. У своїх заявах представники "Роснефти" і "Лукойлу" заперечили факт переговорів щодо об'єднання, наголошуючи, що це не відповідає інтересам їхніх компаній. "Газпром" не відповів на коментарі.
Цей крок може допомогти мобілізувати енергоресурси для фінансування військових потреб Кремля, адже нафта й газ забезпечують майже третину російського бюджету та посилюють вплив країни на міжнародній арені. Крім того, об’єднання нафтових активів допоможе стабілізувати економіку в умовах західних санкцій, наголошують аналітики WSJ.
Коли Путін прийшов до влади чверть століття тому, він безжально реорганізував фрагментовану пострадянську нафтову промисловість, заарештувавши олігархів і перерозподіливши владу між своїми союзниками. Решта гравців зберігає різний ступінь незалежності від уряду, але всі вони вважаються як сприйнятливі до рішень Кремля. Однак централізація влади над такими ресурсами також несе ризики для Путіна, оскільки монополізація може призвести до надмірної концентрації влади в однієї людини.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Фінляндія б'є на сполох, адже тіньовий флот РФ, який перевозить російську нафту, може створити катастрофу.
Також "Коментарі" писали про європейського лідера, який вперше за 2,5 роки зателефонував Путіну, щоб двічі подякувати йому за російський газ.