Путін готується "продати" свого важливого союзника: що відомо про цю угоду

РФ намагається використати Іран як розмінну монету в переговорах із Заходом заради власних інтересів в Україні, вважає Данилов.

Перед тим, як було оголошено перемир’я між Ізраїлем та Іраном, очільник іранського МЗС звернувся по допомогу до Росії. Проте, як свідчать події, підтримки від Москви Тегеран не отримав. Таку думку в інтерв’ю Главреду висловив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

Аналітик припустив, що така позиція Кремля може вказувати на спробу "розміняти" Іран у переговорах із Заходом, прагнучи отримати поступки по українському напрямку.

"Поведінка РФ за останні 12 днів виглядає як спроба "продати" Іран в обмін на певну свободу дій щодо України. В Ірані це сприймається вкрай негативно — як у політичному середовищі, так і серед населення. Росію нині дедалі більше розглядають як ненадійного партнера, здатного зрадити за першої ж нагоди", — зазначив експерт.

Водночас Данилов визнав, що співпраця між двома державами повністю не припиниться. Вони й надалі змушені будуть взаємодіяти в окремих сферах.

"Однак чим більше Іран буде відкриватися Заходу, чим активніше знижуватимуться санкційні бар’єри — тим більше загострюватимуться його відносини з Росією. Після початку великої війни орієнтація Тегерана на Москву була вимушеною через міжнародну ізоляцію", — наголосив Данилов.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Рютте відповів, коли почнеться велика війна. Російська Федерація потенційно розглядає можливість агресії проти однієї з країн-членів Північноатлантичного Альянсу в перспективі наступних п’яти-семи років. Про це під час брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Він наголосив, що не варто мати ілюзій щодо довгострокових намірів Кремля. Навіть ведучи повномасштабну війну проти України, Росія не відмовляється від мілітаристських планів і може становити безпосередню загрозу для Альянсу.

"Безумовно, у них є плани щодо нападу на одну з країн НАТО у горизонті 5–7 років. Саме тому нам необхідно вже зараз трансформуватися, адаптуватися до викликів. Важливо, щоб усі союзники збільшували оборонні бюджети й рівномірно розподіляли навантаження, як це роблять Сполучені Штати", — заявив Рютте.