Путін остаточно догрався: три "переваги" диктатора на весь світ демонструють крах Росії
Попри намагання Кремля представити певні фактори як стратегічні плюси, вони радше свідчать про ізоляцію, відсталість і системну кризу в Росії.
Росія має три так звані "переваги" над цивілізованим світом, які, за своєю суттю, лише підкреслюють критичний стан країни. Таку думку висловив відомий російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.
Однією з ключових рис Росії, за його словами, є тотальна відсутність політичної суб'єктності у населення. Простіше кажучи, росіяни ніколи не впливали на політичні процеси у власній державі. Вибори в цій країні, як зазначає Яковенко, жодного разу не призвели до реальної зміни влади. Уся політична система побудована так, щоб утримувати режим, а не дозволяти народне волевиявлення.
"У Кремлі продовжує правити диктатор, і в росіян немає жодного інструменту, аби змінити цю ситуацію. Влада в Росії змінювалась лише через смерть, вбивства або розпад держави — ніколи за волею виборців", — наголошує журналіст.
Друга "перевага" — це ставлення до людського життя як до ресурсу без цінності. Відсутність емпатії до втрат, глибоко вкорінений принцип "жінки ще народять" існує ще з часів світових воєн. І це, на думку Яковенка, дає Путіну змогу вести тривалу війну, не рахуючись із втратами серед свого населення.
"Запитання не в тому, чи готові росіяни до затяжної війни, а в тому, чи готовий до неї Путін. А він готовий — бо для нього життя російського солдата нічого не варте", — констатує експерт.
Третій чинник — феноменальна терпимість населення до економічного зубожіння. В умовах, коли в будь-якій демократичній країні громадяни вимагали б змін, росіяни мовчки адаптуються, економлять і підкоряються. Навіть тривале погіршення умов життя не призводить до політичної активності чи протестів.
"У Росії економічна криза не трансформується в суспільний спротив. Люди мовчать, навіть коли відбувається очевидна деградація — це ще один фактор, на який спирається путінський режим", — додає Яковенко.
На його думку, сам Путін є загрозою, але ще більш небезпечною є структура держави, яка десятиліттями породжує агресивні форми імперської політики. Від Російської імперії до СРСР і нинішньої путінської РФ — всі ці форми несуть загрозу сусідам і всьому світу.
"Поки існуватиме Росія в її нинішніх географічних і політичних рамках, світ не зможе почуватися у безпеці", — підсумував журналіст.
Як вже писали "Коментарі", батько Ілона Маска, південноафриканський підприємець Еррол Маск, висловив думку, що мирна угода з Україною повинна бути такою, щоб вона влаштовувала Росію. Він підкреслив, що Росію, як одну з основних світових держав, не можна просто ігнорувати.