Росія почала провокації біля країн Балтії: що відомо

У Балтійському морі почастішали збої в роботі GPS - за цим може стояти російський флот

З середини червня почастішали збої в роботі GPS у Балтійському морі. Перешкоди зафіксовані у Фінській та Ризькій затоках, біля узбережжя Фінляндії та Естонії, навіть у районі Каттегату — протоки між Данією та Швецією. Про це пише BILD.

Керівник морської рятувальної служби Швеції Адам Гролл Расмуссен в інтерв'ю газеті Aftonbladet сказав:

"Перешкоди все ближче просуваються до берега і тепер все сильніше впливають на шведське узбережжя".

Расмуссен побоюється, що судна, що покладаються на GPS, можуть сісти на мілину, і що ускладняться рятувальні операції:

"Нам доведеться шукати, і ми не точно знатимемо, де рятувати людей".

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна вважає, що за цим стоїть Росія:

"Росія чудово знає, що створювані нею перешкоди небезпечні для нашої авіації та порушують міжнародні конвенції, до яких Росія приєдналася. Ця навмисна дія, яка загрожує життю людей, може бути кваліфікована як IT-атака".

Данський IT-аналітик Крістіан Пантон ретельно досліджував перешкоди. В опублікованому ним звіті він також покладає відповідальність на Росію. За словами Пантона, йдеться про так званий "спуфінг": сигнали спотворюються таким чином, що приймач отримує невірні дані. Його дослідження показують, що в районі, з якого виходять перешкоди, курсують російські кораблі за трикутною схемою — імовірно, саме вони створюють збої.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що міністри внутрішніх справ країн Балтії підписали меморандум, який спрямований на розвиток регіональної співпраці у сфері планування транскордонної евакуації населення, створення спільних стратегій масової евакуації та забезпечення оперативного обміну інформацією, повідомляє LRT.