Росія заявила, що навчилася обходити санкції та врятує свої авіакомпанії
Росіяни стверджують, що навчилися ремонтувати авіадвигуни CFM56-5B і 7B,
Через два роки санкцій технічний підрозділ приватної авіакомпанії Росії S7 нібито навчився ремонтувати авіадвигуни літаків Boeing 737 та Airbus A320. Про це російському виданню "Комерсант" розповіли джерела у трьох авіакомпаніях країни-агресорки.
Згідно з інформацією видання, йдеться про двигуни CFM56-5B і 7B, які вважаються одними з найпопулярніших у світі. В Росії їх налічується близько 800, а найбільша кількість перебуває в експлуатації у групи "Аерофлот".
Санкції США та ЄС, запроваджені через війну в Україні, ще у лютому 2022 року позбавили російських авіаперевізників підтримки виробників. Авіакомпанії РФ майже не мали можливості для вивезення техніки на капітальний ремонт за кордон, а найскладніші роботи, пов'язані з відновленням гарячої частини двигунів, не були освоєні, розповіло одне з джерел "Комерсанта".
До введення санкцій освоєння ремонту гарячої частини двигуна в Росії вважалося нецільовим через високу вартість за умов наявності закордонних сервісних центрів. Не дивлячись на те, що з початку повномасштабної війни у росіян були великі проблеми з обслуговуванням літаків, тепер вони заявляють, що рівень технологій, що застосовуються в CFM56, "не виглядає дуже складним" для Росії.
S7 планує надавати послуги з капітального ремонту модулів турбіни низького тиску (ТНД), компресора низького тиску (КНД) та гарячої частини – газогенератора. За словами одного зі співрозмовників видання, капітальний ремонт ТНД та КНД CFM56 може тривати 70-80 днів. При цьому росіяни стверджують, що вартість навіть буде порівняна з цінами за кордоном "і буде нижчою, ніж ціна покупки" двигуна, що був у використанні.
Через зниження виробництва та зростання попиту на вживані двигуни з боку Росії у світі виник дефіцит CFM56, особливо складно знайти CFM56-7B, кажуть співрозмовники видання. CFM56 – один із найпоширеніших у світі двигунів, зазначає директор з досліджень та розробок Infomost Consulting Олексій Синицький. За його словами, модель відома тривалим терміном служби: типовий наліт залежно від умов експлуатації становить 40-60 тис. льотних годин, або 10-20 тис. злітно-посадкових циклів без зняття з крила, що становить 8-12 років.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що ЄС запровадить нові санкції проти РФ