Росіянам варто готуватися до найгіршого: у ЦПД пояснили, що відбувається

Курс російського рубля летить униз: експерти кажуть, що це не межа

Курс російської валюти вперше за рік побив психологічну позначку – 100 рублів за долар. Аналітики попереджають, що це не межа і росіянам варто готуватися до гіршого. Наприклад, можливий обвал курсу до 120 рублів за долар і більше. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру протидії дезінформації РНБО.

Тут зіграли роль як зовнішні фактори, так і внутрішні. Першочергово вплив мало зниження цін на нафту у світі протягом останніх декількох днів. Очікується, що ціни на "чорне золото" продовжать знижуватися, а з ними і курс рубля.

Ще одна з причин – фізичні та юридичні особи в рф продовжують купувати більше іноземної валюти, ніж продавати. Внутрішні фактори свідчать, що у російського центробанку вже немає ресурсів на стримування курсу національної валюти. Адже курс продовжив падіння, навіть попри те, що в жовтні найбільші російські експортери суттєво збільшили валютний виторг.

У росії аналітики вже говорять, що можливий обвал курсу до 120 рублів за долар і більше. Очевидно, що з такими прогнозами росіяни захочуть зняти свої заощадження з депозитів, щоб не дати їм знецінитися. В умовах масового спустошення депозитів, російському центробанку не залишитися нічого, окрім як заморозити їх. Адже зняття величезних сум з рахунків обвалить банківську систему та розжене інфляцію до рівня 90-х років.

За час повномасштабного вторгнення в Україну російський рубль знецінився майже вдвічі – у 2022 році долар коштував 53 рублі. І оскільки кремль не планує завершувати війну, політ рубля вниз продовжиться, зазначають в ЦПД.



Раніше портал "Коментарі" повідомляв:

У 2025 році Росію чекають великі проблеми: як довго ворог зможе вести війну

Остання економічна політика Кремля вказує на те, що російська економіка, ймовірно, зіткнеться зі значними проблемами в 2025 році, і що президент Росії диктатор Володимир Путін стурбований економічною стабільністю Росії в довгостроковій перспективі. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Інституту вивчення війни (ISW).

Нещодавно Кремль прийняв кілька заходів, спрямованих на скорочення видатків російського уряду на поранених російських військовослужбовців, боротьбу з інфляцією та вирішення довгострокових демографічних проблем, таких як низька народжуваність і нестача робочої сили.

"Ця політика демонструє, що російська економіка не настільки стійка до санкцій Заходу, грошових обмежень і вартості воєнних дій, як це представляє російський уряд. Ця політика також демонструє, що Кремль не зможе підтримувати затяжну війну протягом багатьох років і десятиліть, захищаючи російське суспільство від економічних проблем. Послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострить економічні проблеми Росії", – зазначають в ISW.