Росіяни скаженіють через масові заборони російських медіа в Європі: що відомо
У розвідці заявляють, що Москва називає заборони «цензурою» і погрожує відповіддю
Кремль демонструє нервову реакцію на хвилю заборон російських державних медіа у країнах Європи. Обмеження, які були запроваджені Німеччиною, Францією, Швейцарією, Бельгією, Грецією, Румунією та іншими європейськими державами, стали серйозним ударом по системі зовнішньої пропаганди Росії. Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
Франція, зокрема, заблокувала візи для російських журналістів та суттєво обмежила трансляцію російських телеканалів. Німеччина відмовила у дозволі на проживання співробітнику агентства "Россия сегодня", що вказує на системний підхід європейських країн у боротьбі з російською пропагандою. В Європейському Союзі припинили мовлення та обмежили онлайн-доступ до ресурсів "РИА Новости", "ВГТРК" та інших провідних кремлівських медіа, які роками поширювали дезінформацію та пропаганду.
Москва у відповідь називає ці заходи "цензурою" і погрожує "відповіддю" як через російське законодавство, так і через міжнародні організації. На рівні ОБСЄ Російська Федерація продовжує висувати звинувачення у "дискримінації", однак ці заяви не знаходять підтримки більшості країн-членів, що свідчить про зростаючу ізоляцію Кремля на міжнародній арені.
За даними української розвідки, в самій Росії після 2022 року значна кількість західних медіа, таких як BBC, Deutsche Welle, Radio Free Europe/Radio Liberty, CNN та The Guardian, були заборонені або їх діяльність була суттєво обмежена. Це пов’язано з їх об’єктивним висвітленням війни в Україні та критикою російського режиму. Роскомнадзор блокує їхні сайти, а суворі закони про "іноземних агентів" і "небажані організації" змусили багато видань припинити роботу в РФ. За оцінками, щонайменше 50–70 західних медіа стикнулися із забороною або цензурою, а чимало іноземних журналістів були змушені залишити Росію через загрозу переслідувань.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Росія поширює фейк про "червону ртуть" з України. Російські спецслужби відновили стару дезінформаційну кампанію 1980-х років, просуваючи вигадану речовину під назвою "червона ртуть". Як повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР), у Сирії російські агенти поширюють підроблені зразки небезпечних речовин, які нібито були придбані у "корумпованих українських чиновників" для створення ядерної бомби.
Як вказує ГУР, метою операції Росії полягає у спробі дискредитувати Україну, підірвати її міжнародну репутацію та дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході, особливо в Сирії після краху режиму союзника Путіна Башара Асада, який втік в Росію.