Список "побажань" довгий: Кремль розповів, чого хоче від України після інавгурації Трампа

У Кремлі дали зрозуміти, що припиняти війну та йти на поступки не на своїх умовах вони не збираються

Росія, ймовірно, не погодиться припинити війну в Україні навіть після можливої інавгурації Дональда Трампа у США, якщо Київ та його союзники не виконають вимог Москви.

Як повідомляє Bloomberg, посилаючись на російського політолога Павла Даниліна, який співпрацює з владою РФ, Кремль продовжуватиме наполягати на реалізації умов так званого "стамбульського проекту домовленостей" 2022 року. Ці вимоги, згідно з версією Москви, включають:

  • Відмову України від вступу до НАТО.
  • Нейтральний статус України, який фактично передбачає перетворення країни на васала РФ або територію, контрольовану російською владою.
  • Припинення "розширення НАТО на Схід" шляхом залучення інших пострадянських республік, таких як Молдова та Грузія.
  • Скорочення кількості особового складу та озброєнь Збройних сил України, що фактично означає роззброєння країни та її незахищеність перед можливими новими агресіями з боку Росії.
  • Заборону на участь України в будь-яких спільних військових навчаннях з іншими країнами, особливо з НАТО, без погодження з Росією.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Путін послав Трампу промовистий сигнал щодо Криму. Кремлівський диктатор Володимир Путін провів нараду щодо розвитку Криму та Севастополя. На перший погляд, це могло виглядати як рутинна подія, властива стилю радянських і пострадянських бюрократів, які полюбляють публічні засідання з трансляцією у телевізійних програмах, відзначив у колонці для "Крим.Реалії" політичний оглядач Віталій Портніков.

Втім, на його думку, вибір часу для проведення такої наради є зовсім невипадковим. Експерт переконаний, що насправді Путін не переймається питаннями забруднення моря біля кримських берегів чи розвитком дитячих майданчиків, про які звітував російський "глава Криму" Сергій Аксьонов. Натомість, каже Портніков, головною метою заходу було надіслати сигнал новій адміністрації США на чолі з Дональдом Трампом: для Кремля Крим і Севастополь є "звичайними регіонами Росії", і саме так до них слід ставитися.