Стало відомо, чому зустріч Трампа з Путіним перенесли

Стратегічні цілі Трампа не цікавлять Росію

Американський президент Дональд Трамп наполягає на якнайшвидшому досягненні перемир’я у війні Росії проти України. Водночас кремлівський диктатор Володимир Путін не демонструє готовності припиняти бойові дії, тому в Кремлі не квапляться організовувати зустріч між лідерами.

Більше того, російські дипломати в приватних розмовах повідомляли, що потенційні дати зустрічі Путіна і Трампа можуть припасти на кінець квітня — початок червня, пише The Moscow Times

Як йдеться в матеріалі, після телефонної розмови з Путіним Трамп неодноразово публічно заявляв про бажання якнайшвидше провести перемовини. Водночас Москва обрала стриману риторику, заявляючи, що діалог потрібен, але говорити про конкретні терміни поки що зарано.

Ще в лютому російські посадовці заявляли, що Кремль намагатиметься спершу досягти військових успіхів, аби мати вигіднішу позицію на переговорах. Зокрема, йдеться про витіснення ЗСУ з Курської області та вихід на адміністративні кордони тимчасово окупованих територій.

У Москві впевнені, що Трампа мало турбує питання українських кордонів — для нього головне створити імідж миротворця, який зміг досягти того, що не вдавалося його попередникам.

"Контроль над озброєннями та стратегічна стабільність цікавлять Трампа за залишковим принципом, а для нас це важливо", – зазначив російський високопоставлений чиновник.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін, буцімто, готовий обговорювати ідею американців щодо припинення війни в Україні. Більше того, він навіть подякував Трампу за те, що він так опікується ситуацією, яка склалася в Україні. Зокрема, диктатор заявив, що ідея оголошення перемир'я з Україною є правильною, проте для її реалізації необхідно обговорити низку важливих питань, у тому числі зі США.