Тепер війну відчує на собі кожен росіянин: яка проблема вже накриває Росію

Вершкове масло в Росії з початку року подорожчало більш ніж на чверть

У країні-агресорі все відчутнішою стає проблема стрімкого стрибка цін на вершкове масло. Російська влада намагається знайти нові маршрути поставок, щоб компенсувати ефект від західної ізоляції під час війни. Як інформує портал "Коментарі", про це пише видання Bloomberg.

Автори матеріалу зазначають, що цього тижня урядовці зустрілися з виробниками молочної продукції та досягли угоди щодо відстеження обсягів виробництва вершкового масла в спробі знизити ціни, які цьогоріч підскочили більш ніж на 25%.

Те, що вершкове масло стає дедалі недоступнішим, показує, як ізоляція Росії впливає на економіку країни і на продовольчу безпеку. РФ хоч і є одним із ключових світових виробників сільськогосподарської продукції, але залежить від імпорту низки продуктів, включно з курями, деяким насінням і різними фруктами.

Зазначається, за даними галузевої лобістської групи, чверть споживаного в Росії вершкового масла завозиться з-за кордону. Відтоді як Володимир Путін наважився на повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, багато постачальників вершкового продукту, як-от Нова Зеландія і Латинська Америка, призупинили торгівлю з різних причин - від санкцій до проблем з платежами і логістикою.

У результаті важливими постачальниками стали такі країни, як Білорусь, Індія та Іран. Цього тижня Росія почала закуповувати вершкове масло в Туреччині. Перебудова ланцюжків постачань збіглася з перегрівом військової економіки, який підстьобнув зростання виробництва сиру і морозива. Для виробництва цих продуктів використовуються одні й ті самі вершки, що призвело до зростання цін на вершкове масло.

Ціни підскочили на інші основні продукти харчування, включно з деякими видами м'яса і картоплею, яка цього року подорожчала майже на 55% через менший урожай і скорочення імпорту. Згідно з останніми даними, загальне річне зростання цін становить близько 8,6%.

Минулого тижня Банк Росії підвищив ключову процентну ставку до рекордно високого рівня в 21% і дав зрозуміти, що можливе подальше посилення політики, оскільки вона бореться з постійною інфляцією.

Читайте також на порталі "Коментарі" - нові санкції США за затягування війни: в яких країнах постраждали "друзі" Путіна.