Трамп показав Путіну своє слабке місце, і РФ цим уже скористалася

Трамп поспішає у питанні встановлення миру в Україні, тому в РФ почали на цьому грати та отримувати бонуси

Характер заяв за підсумками переговорів у Саудівській Аравії вказує на те, що каменем спотикання як була, так залишається тема контролю над окупованими Росією територіями України. РФ не хоче безумовного припинення вогню без фіксації територіальних захоплень, каже політолог Олексій Копитько.

"Оскільки російські вимоги свідомо неприйнятні, Москва зараз закидатиме переговорний процес різними дрібницями, щоб її не можна було звинуватити у зриві. А за кожен наступний раунд вимагатиме практичних поступок", - вважає експерт.

Паралельно, каже Копитько, Москва активно готує ґрунт для звинувачення України у зриві переговорів. При цьому, на його думку, загальний підсумок переговорів у тому, що домовилися домовлятися. Замість принципового загального рішення процес починає розпадатися на потічки, кожна з ліній вимагатиме часу на втілення, додав він.

"Оскільки США виявили своє вразливе місце – таймінг – росіяни форматуватимуть процес під себе, керуючи не так повісткою, як таймінгом, виторговуючи поступки. Пєсков недарма заявив, що зустріч на найвищому рівні поки що не обговорюється. Курс на затягування не приховують", - каже Копитько.

Ймовірно, додає він, кремлівський диктатор Володимир Путін таки збирається увійти до весняно-осінньої військової кампанії, розраховуючи за її підсумками обвалити Україну або щонайменше захопити ще щось важливе. Причому сподівається зробити це без хвилі примусової мобілізації, лише за рахунок найманців.

Втім, як каже політолог, за поточного характеру військових дій такий підхід виглядає свідомо глухим. Проллється багато російської крові за кілька зруйнованих руїн і вибитої землі.

"Єдина змінна, яку РФ може суттєво наростити – це удари по цивільному населенню, щоб знизити стійкість військ та запустити бродіння за допомогою звинувачень української влади у тому, що Росія продовжує вбивати наших людей нібито через непоступливість Києва", – каже Копитько.

Друга змінна, на його думку, це західна допомога. З нею також боротимуться через звинувачення України у зриві миру.

Копитько вважає, що Трамп може спробувати форсувати події до 100 днів каденції Трампа, але без тиску на Росію результату не буде. За його словами, пряник РФ від США отримала, але чи батіг буде, поки незрозуміло.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , чому РФ тягне час із переговорами і що генерали пообіцяли Путіну.