У РФ з побоюванням чекають на день інавгурації Трампа: до чого готуються еліти

Еліти почали розуміти, що весь оптимізм Путіна може бути показушним

З наближенням 20 січня домінуючою емоцією в російському істеблішменті стає мікс оптимізму і побоювань - навіть страху, - що надії на новообраного президента США Дональда Трампа не виправдають себе. Про це заявив російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов.

"Все це веде до підвищеної нервозності та деякої метушливості. Усі відчувають, що треба щось робити, але ніхто не розуміє, що саме. Чиновники бачать рішучий настрій президента і хочуть відповідати, але не розуміють як: проблема в тому, що в підвідомчих сферах ситуація ні в кого не ахті і виправити її, не змінюючи курсу, яким рухається країна, неможливо", - зазначає російський експерт.

При цьому, додає він піддавати курсу сумніву не можна, та й необхідності рапортувати про успіхи теж ніхто не скасовував. У цій ситуації кожному здається, що саме він відстає, що саме його можуть звинуватити у невідповідності, зазначив Галлямов.

Також він стверджує, що останнім часом виникло деяке дистанціювання представників істеблішменту від Путіна.

"Це не опозиційність – її після вбивства Пригожина я не помічав, – а саме дистанціювання. Описуючи ситуацію, люди наголошують, що їх настрій не відповідає путінському: "Президент налаштований по-бойовому, тому намагатися його переконати – марно". Думаю, такі розмови – це якраз наслідок побоювань, що офіційний оптимізм не виправдає себе. Передчуючи це, люди наперед займають обережну позицію", - заявив Галлямов.

За його словами, росіяни психологічно готуються до можливих невдач, адже кожен на своєму місці бачить виснаження ресурсів та нездатність системи досягти поставленої мети.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в РФ готуються до двох варіантів розвитку подій після інавгурації Трампа.