У Росії уже не до жартів: ситуація стрімко погіршується

Ціни на базові продукти в Росії побили дев’ятирічний рекорд

Росіяни уже відчувають вплив санкцій, запроваджених через війну Росії проти України. У Росії стрімко дорожчають харчові продукти. У Центрі протидії дезінформації розповіли, що минулого року ціни побили дев’ятирічний рекорд і продовжують зростати. Приміром пшеничний хліб минулого року подорожчав на 14,6%, а за перші п’ять місяців поточного року - ще на понад 6%.

У Центрі пояснили, що причини зростання цін на базові харчові продукти - війна проти України, санкції та збільшення видатків на ВПК. Російська влада намагається виправити ситуацію - розглядає можливість обмеження цін на хліб. Однак такі рішення можуть призвести до погіршення ситуації. Виробники прогнозують, що цей захід призведе до банкрутств хлібзаводів і скорочення асортименту хліба, передусім білого, який купують найчастіше.

З іншими базовими харчовими продуктами в Росії, як зазначили в ЦПД, також проблеми - різко зросли ціни на овочі, особливо на картоплю, яку РФ навіть змушена була закуповувати у Китаї та Монголії.

“Все це свідчить про наростання системної кризи в аграрному секторі російської економіки. Влада РФ імітує діяльність, спрямовану на подолання ознак цієї кризи, однак насправді головним завданням органів влади РФ є забезпечення продовження війни проти України, зокрема і коштом пересічних росіян”, - зазначили в Центрі.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, окупований Луганськ, замість обіцяного росіянами процвітання, отримує лише повний занепад. Не допомагають навіть звернення до російського лідера Володимира Путіна - Росія не намагається вирішити проблеми мешканців міста.