Адміністрація Трампа розглядає варіанти поновлення діалогу з Північною Кореєю
США готуються до поновлення діалогу з Кім Чен Ином
Адміністрація Трампа тихо проводила дискусії та консультувалася із зовнішніми експертами, розглядаючи варіанти потенційного відновлення діалогу з Північною Кореєю , повідомили Axios високопоставлений чиновник США та три додаткових джерела, знайомі з цими дискусіями.
Зазначається, що Північна Корея досягла тривожних ядерних успіхів після того, як президент Трамп і Кім Чен Ин провели два драматичних, але врешті-решт невдалих саміти. Хоча нічого не здається неминучим, Трамп чітко дав зрозуміти, що він хотів би відновити зв’язок із Кім Чен Ином — можливо, віч-на-віч — і його команда національної безпеки готується до такого сценарію.
Північна Корея наразі займає відносно низьку позицію в списку пріоритетів Трампа, але новітня у світі ядерна держава рідко залишається поза межами міжнародного порядку денного надовго.
"Ми збираємо агентства, щоб зрозуміти, де північнокорейці сьогодні. Багато що змінилося за останні чотири роки. Ми оцінюємо, діагностуємо та говоримо про потенційні шляхи, включаючи залучення", — сказав високопоставлений чиновник США.
"Дискусії за закритими дверима" за участю експертів аналітичних центрів і нинішніх і колишніх офіційних осіб США "свідчать про те, що адміністрація Трампа розглядає різні сценарії іншої зустрічі Трампа та Кіма", — сказав Ендрю Єо, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса. "Багато позитивних заяв" Трампа про Кім Чен Ина за останні шість місяців свідчать про те, що він зацікавлений у цьому шляху, додав Єо.
Колишній високопоставлений чиновник США сказав, що члени адміністрації займалися деяким "початковим плануванням", знаючи, що може знадобитися лише "один квітчастий лист" від Кіма, щоб привернути увагу Трампа, "тоді ви рушаєте до перегонів".
Минулого тижня посол Швеції в Північній Кореї, який представляє інтереси США в країні, відвідав Вашингтон для консультацій з офіційними особами та експертами США
Одне джерело, знайоме з візитом, повідомило, що в основному мова йшла про вимірювання температури у Вашингтоні щодо взаємодії з Пхеньяном.
Представники Державного департаменту та Ради національної безпеки також брали участь у численних круглих столах із зовнішніми експертами щодо Північної Кореї.
Одне з джерел повідомило, що однією з тем, які піднімалися на цих закритих зустрічах, було те, хто, ймовірно, буде північнокорейським співрозмовником, якщо переговори все-таки почнуться.
Колишній високопоставлений чиновник США сказав Axios, що готовність режиму брати участь залежатиме від характеру розмови.
Хоча минулі переговори були зосереджені на денуклеаризації , Кім Чен Ин навряд чи буде серйозно розглядати цю ідею на даний момент, каже колишній чиновник. Статус Північної Кореї як ядерної держави був закріплений у конституції країни та в історії родини Кім.
Якби розмова йшла про контроль над озброєннями, про визнання Північної Кореї державою, що володіє ядерною зброєю, "вони будуть вести ці розмови цілий день", — каже колишній чиновник.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що у разі, якщо Росія піде на масштабну ескалацію бойових дій у Сумській області, участь північнокорейських військових у війні проти України стає дуже ймовірною, вважає військовий експерт Ян Матвєєв.