Американці поставили Зеленського "на розтяжку": що відбувається

Американці вважають, що зуміли загнати Зеленського у пастку

"Угодою", яку спочатку американці привезли в Київ, а потім зайшли в клінч з Банковою, президента Володимира Зеленського просто ставлять на розтяжку, вважає політолог Віктор Шлінчак. За його словами, в кожному з варіантів містяться насправді досить серйозні ризики, в першу чергу для нього. Підпише - можна розгорнути кампанію, що здав національні інтереси. Не підпише - можна поставити на паузу військову допомогу і країну під удар, додав експерт.

"Інколи американці дуже непрозоро (не в лоб) натякають, з ким їм комфортно співпрацювати, а з ким ні. Заяви про "вибори", "диктатора", "4%" - звідти. Трамп не забув Зеленському відсутність розслідування по "Бурізмі" і молодшому Байдену. До питання, що у нього украли перемогу, він досі повертається", - відзначив Шлінчак.

Окрім того, він звернув увагу на те, що Володимир Зеленський вперше публічно заявив, що задля миру і вступу України в НАТО готовий пожертвувати своїм президентством. Експерт каже, що ця заява виглядає як пас команді Дональда Трампа, яка перетворила підписання угоди про рідкоземельні ресурси на персональний шантаж Зеленського.

Взагалі, підкреслює Шлінчак, дивно, що з усіх пунктів "Плану перемоги", який у вересні Володимир Зеленський возив у США, новою адміністрацією був витягнутий лише один пункт, який на даний момент жодним чином не рятує Украйну від зупинки повзучого наступу РФ.

"Я вже не кажу, що ця потенційна угода ніяк не зупиняє потенційне наступне вторгнення. Бо аргумент, що на американські підприємства не зайдуть війська РФ , - дуже дивний. Бо і в Криму, і в Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях представництва американських компаній теж були. Сьогодні про це ще раз нагадав президент. Отже, угода про копалини може бути лише однією із карт, які американці досі тримають під столом. Бо навіщо тоді тиснути на Україну, якщо Росія в плані видобутку завжди зможе запропонувати більше?" - відзначає експерт.

Окрім того, Шлінчак вважає, що те, що Офіс президента ніяк не може достукатися до Білого Дому, щоб відбулась двостороння зустріч лідерів - це взагалі важко назвати стратегічним партнерством, особливо в ситуації, коли одна з країн знаходиться у стані війни.

"У Зеленського зараз дійсно непростий час, а тиск на нього зі сторони команди президента США та деяких європейських країн буде лише посилюватися", - вважає експерт.

На його переконання, щоб вийти із цієї ситуації, потрібно замінити ключових гравців на американському треку та ініціювати створення великого Оборонного союзу (де основою стануть Велика Британія, Польща, Чехія, країни Балтії, Данія, Швеція, Норвегія).

Окрім того, вважає Шлінчак, необхідне також перепрограмування внутрішньополітичного ресурсу - створення широкої коаліції в Раді з відповідними повноваженнями в уряді та посилення дипломатичного корпусу.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що американці не вважають, що українці мають право на існування, як нації.