Американські "яструби" дають задню: що чекає на Україну в найближчі місяці
Трамп нібито проти того, щоб посилювати військову допомогу Україні
Зі зміною влади у Сполучених Штатах і приходом до президентства Дональда Трампа, перспектива подальшої військової допомоги Україні від США стає все більш непевною. Навіть серед традиційних союзників України в Конгресі зростають сумніви щодо доцільності такої підтримки, повідомляє The New York Times.
У публікації йдеться про те, що за кілька тижнів після перемоги Трампа на виборах деякі з найбільш активних прихильників фінансування військових дій в Україні серед республіканців стали змінювати свою риторику, намагаючись пристосуватися до позиції майбутнього президента, хоча водночас наголошують на важливості підтримки самої України.
Згідно з даними NYT, у Конгресі поступово послаблюється підтримка фінансування війни в Україні. Це відбувається під впливом ультраконсервативного та ізоляціоністського крила Республіканської партії, яке підтримує Трампа. Його представники закликають перенаправити кошти, виділені для України, на інші пріоритети, такі як допомога Ізраїлю чи внутрішні проекти, наприклад, зміцнення кордонів США.
Очікується, що після інавгурації Трамп отримає контроль над кількома мільярдами доларів, призначених для України, але ще не використаних. Деякі республіканці вже зараз намагаються уникати гострих дискусій щодо майбутньої залежності України від американської допомоги, сподіваючись, що ці питання втратять актуальність.
Водночас навіть ті, хто раніше підтримував значні обсяги військової допомоги, змінюють свою позицію. Наприклад, сенатор Ліндсі Грем, наближений до Трампа, дистанціюється від ідеї збільшення військової підтримки. Натомість він схвалює пропозицію надавати Україні кредити як "розумну альтернативу".
На думку республіканця Дена Креншоу з Техасу, прихильники військової допомоги Україні змушені зменшувати активність через тиск з боку прихильників Трампа.
Попри це, в Сенаті залишаються ключові фігури, які продовжують виступати за підтримку України. Зокрема, лідер республіканців Мітч Макконнелл та майбутня голова Комітету з асигнувань Сьюзан Коллінз. Однак, як зазначає NYT, їхній вплив на інших членів партії може виявитися обмеженим на тлі нової політики, яку задає Трамп.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що, коли Трамп отримає владу, то може скоротити допомогу Україні.