Чи реально виключити Росію із Ради безпеки ООН: у Держдепі США зробили заяву

У Держдепі США нагадали, що домагаються виключення РФ із Ради безпеки ООН з першого дня повномасштабної війни проти України

Вимога про виключення Росії із Ради безпеки ООН постала з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Воно актуальне і сьогодні, але досягти цього неймовірно складно. Як передає портал "Коментарі", таку заяву під час брифінгу зробив речник Державного департаменту США Метью Міллер.

Представники мас-медіа поставили Міллеру питання щодо того, якою може бути позиція США, щоб виключити Росію із Ради безпеки ООН.

"Я думаю, це те, до чого люди закликали в різний час з того часу, як Росія почала або розширила своє незаконне вторгнення в Україну. Якщо ви подивіться на Статут ООН, це те, чого буде неймовірно важко досягти", - відповів спікер Держдепу. .

Також урядовець додав, що зараз США у контексті України фокусуються на тих речах, які є можливими.

Читайте також на порталі "Коментарі" - президент Фінляндії Олександр Стубб закликав реформувати Раду безпеки ООН. За його словами, потрібно розширити кількість постійних членів організації, забрати вето, а країни, що здійснюють агресію, таку як Росія проти України, усунути з Ради безпеки ООН.

Олександр Стубб в інтерв'ю Reuters заявив, що готовий дати свій голос для реалізації реформ, які обговорюватимуться наступного тижня у Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, де дискутуватимуть про склад Ради безпеки.

Також видання "Коментарі" повідомляло – РФ очолила Радбез ООН: у США розповіли, що тепер зміниться.