Чому вибори в США відбуваються завжди у вівторок

Більшість виборів у США проводяться в перший вівторок листопада. Чому американці голосують саме цього дня тижня, і чому дата не переноситься на вихідний, як в більшості країн, зокрема в Україні.

Раніше кожен штат міг голосувати в різні дати. Щоб забезпечити узгодженість результатів і уникнути хаосу, Конгрес США ухвалив офіційне рішення про дату виборів ще в 1845 році, і з того часу її так і не було змінено. Вибір вівторка як дня голосування був компромісом між релігійними переконаннями та матеріально-технічними проблемами того часу.

Більшість американців у 19 ст. були фермерами. Щоб забезпечити максимальну явку виборців, влада обрала день, що був зручний для фермерів, яким потрібно було дістатися до міста, віддавши голос і повернувшись додому за день до або після вихідного, не втрачаючи робочий час на фермі.

Також субота та неділя були відкинули через релігійні причини. Для багатьох американців вихідні – це час для відвідування церкви, а в понеділок їм потрібно було повернутися до роботи. Середа також булав виключена – в цей день проводилися ярмарки, тому вівторок став найзручнішим вибором.

Ще одна цікава деталь — листопад, як місяць виборів у США обрали через сезонні особливості. Восени фермери завершували збирання врожаю, і дороги ставали більш придатними для подорожей. Літній сезон також вважали незручним через жнива, а зимовий — через погодні труднощі.

У наш час вибори у вівторок можуть бути незручними для багатьох американців. Ідея перенести голосування на вихідний або запровадити вихідний у день виборів набирає популярності, однак для цього потрібні законодавчі зміни. Деякі штати вже експериментують із достроковим голосуванням і голосуванням поштою, які набирають популярності та дозволяють брати участь у виборах, не відмовляючись від професійних чи особистих обов’язків для американців.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що перші дані про явку на виборах у США можуть стати проблемою для Трампа.

Також "Коментарі" писали про те, що ріст кандидатів впливає на те, чи стануть вони президентами США. Віцепрезидентка Камала Гарріс має зріст 163 см, тоді як колишній президент Дональд Трамп — 190 см, що дає йому перевагу у 27 см.