Ціна третина України: стало відомо, як США своїми руками допомогли РФ на початку війни

Коли Україна просила США зброю перед широкомасштабним вторгненням РФ, їй рекомендували просто виконувати «Мінські угоди»

В адміністрації президент Джо Байдена намагаються виправдатися за провал політики в Україні і розповідають про те, як вони нібито допомагали Києву ще задовго до повномасштабного вторгнення. Наприклад, держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США "задовго до "СВО" передали Україні великий обсяг зброї, щоб переконатися, що Україна має все для відображення агресії. При цьому, зазначає політолог Олексій Копитько, створюється контекст, що Україна нібито отримала "Стінгери" мало не у вересні 2021 року.

Але, зазначає експерт, це взагалі не так. За його словами, міністр оборони Олексій Рєзніков у листопаді літав до Пентагона і просив у Ллойда Остіна виділити хоча б 1000 стінгерів, оскільки обговорювалася можливість того, що РФ може висадити десант в Україні.

"Уявіть на секунду, що в листопаді 2021 року до преси вийшов би глава Пентагону і сказав: "Ми передаємо Україні 1000 стінгерів". Це був би не просто максимально прозорий політичний сигнал, а й значний військовий чинник. Україна отримала б достатню кількість коштів та час на їхнє освоєння. Будь-який десант був би приречений", - каже Копитько.

Але, зазначає він, по факту все сталося по-іншому. Україні категорично відмовили у постачанні зброї, оскільки це забороняють американські закони та рекомендували Києву сконцентруватися на виконанні Мінських угод.

"Що в підсумку по Стінгер? Те, що було категорично "неможливо" у листопаді, раптово стало можливим у січні, через 2 місяці! Україна отримала перші 100 стінерів із Литви наприкінці січня. З дозволу США. За три тижні до. Принцип "too little, too late" як він є", - наголосив Копитько.

При цьому, за його словами, американці говорили, що РФ перед вторгненням планує зсередини дестабілізувати Україну. Тоді у Києві наголошували, що каталізатором такої дестабілізації стане виконання Мінська, на якому наполягали американці.

"Щоб попередити вторгнення, потрібна зброя, але стінгери не можна, і ви про це кажете публічно. Розмістити декоративні контингенти без зброї не можна, бо це страшна ескалація. Натомість треба робити кроки, які запустять дестабілізацію? То в чому логіка? Недопущення великої війни чи її локалізація на території України?" - запитує політолог.

За його словами, з грудня 2021 року непублічно, з січня 2022 року відкритим текстом партнерам у Європі долинала проста думка: якщо не допоможете розібратися з ОРДЛО, скоро розбиратиметеся з НДР.

"Що ми і спостерігаємо. Рютте це вчора позначив дуже чітко. Ціна – третина України", - додав експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що Байден загнав Україну в пастку, і щоб вибратися з неї, тепер Україні потрібно буде приймати складні рішення.