Для припинення війни в Україні необхідно суттєво посилити нафтові санкції, – Bloomberg
Такі країни, як Китай, Індія та Туреччина, активно заробляють на переробці російської нафти у продукти, які легально експортуються до ЄС, США та інших регіонів.
Обмеження ціни на російську нафту на рівні $60 спочатку сприяло зменшенню доходів Кремля, але згодом Москва знайшла способи обходити санкції. Російський "тіньовий" флот значно послабив ефективність зусиль Заходу.
Як зазначає Bloomberg, спроби посилити контроль за дотриманням обмежень часто виявлялися формальними або малоефективними. Водночас такі країни, як Китай, Індія та Туреччина, активно заробляють на переробці російської нафти у продукти, які легально експортуються до ЄС, США та інших регіонів.
Щоб досягти помітного результату, необхідно вводити санкції не лише проти тіньового флоту, але й проти нафтопереробних підприємств та фінансових установ, що беруть участь у купівлі нафти за завищеними цінами.
Дипломатичні складнощі залишаються значним викликом. Індія, яку США вважають ключовим партнером у сфері безпеки, незадоволена санкціями проти Ірану та інших країн. Китай же продовжує активно протистояти американським обмеженням. Надання компаніям і банкам достатнього часу для адаптації перед запровадженням вторинних санкцій може зменшити напругу.
ЄС також має вдосконалити механізми правозастосування, які наразі відрізняються між державами-членами, та забезпечити належне фінансування цих заходів. Крім того, вимога надавати більш деталізовану документацію від судновласників може суттєво ускладнити підробку даних.
Портал "Коментарі" писав, що новообраний президент Дональд Трамп залучив професіоналів для посилення тиску на Росію та примусу її до миру. Кіт Келлог активно працює над цими питаннями, проте дружба 47-го президента США з Ілоном Маском викликає занепокоєння.