Екс-урядовець США жорстко вказав, хто винен, що війна в Україні досі триває
Саме Штати та їх політика винні у тому, що війна в Україні триває і досі, вважає Чахоян
Політика Сполучених Штатів стала одним із факторів, що переконав Росію у відсутності рішучості Заходу, сприяючи затягуванню війни проти України. Таку думку висловив академічний директор Амстердамського університету та колишній чиновник уряду США Ендрю Чахоян у своїй статті для Politico.
Зокрема, Чахоян критикує підхід адміністрації президента США Джо Байдена, зазначаючи, що підтримка України виявилася недостатньою для вигнання російських військ.
Аналітик вважає, що помилки Заходу почалися задовго до 2022 року. Серед ключових провалів стали відсутність належної реакції на вторгнення Росії до Грузії у 2008 році; применшення важливості збиття рейсу MH17 та безкарність за підтримку Росією режиму Башара Асада у Сирії 2015 року.
Чахоян підкреслює, що ці події лише зміцнювали переконання Кремля у слабкості Заходу.
Автор також звертає увагу на слова колишнього президента США Дональда Трампа про необхідність демонстрації сили, щоб зробити Штати сильними.
Чахоян закликає Захід до більш рішучих дій, аби запобігти подальшій агресії Москви та забезпечити мир і стабільність у світі.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що очікує на Трампа, якщо він вирішить віддати Україну Путіну.