На Марсі марсоходом NASA отриманий кисень
Вертоліт здійснив горизонтальне переміщення на 2 метри, а потім розвернувся і покружляв в повітрі, щоб зробити кілька знімків
Кисень вдалося виділити з атмосфери завдяки роботі спеціального пристрою, встановленого на борту планетохода Perceverance.
Як пояснили вчені, що працюють в програмі NASA з вивчення Марса, "демонстрація нової технології тільки починається і згодом метод дозволить отримувати і зберігати кисень на Марсі, що буде корисно при пілотованих польотах на цю планету".
Глобальна мета нинішньої місії NASA на Марсі - виявлення ознак існування життя на червоній планеті, або її слідів. Планується, що це можна буде зробити за допомогою апарату, який приземлився на поверхню Марса два місяці тому.
За словами вчених, виділення кисню з атмосфери Марса - історичний момент, який стане переломним у вивченні планети.
Нагадаємо, ентомолог Вільям Ромозер з Університету Огайо припустив, що на Марсі живуть великі жуки. Про це йдеться в статті вченого. "Серед марсіанської фауни спостерігається очевидну різноманітність, схоже на земних комах. Жителів Марса можна інтерпретувати як вельми складні організми - на це вказує наявність крил, складна структура кінцівок і так далі", - пише Ромозер. Вчений витратив роки на вивчення фотографій поверхні Червоної Планети, зроблених марсоходами. Він упевнений, що на багатьох з них відображені дивні структури, підозріло нагадують комах - як живих, так і скам'янілих. Більш того, деякі з силуетів, на його думку, підозріло нагадують змій.
Міні-вертоліт Ingenuity, що належить національному управлінню США з аеронавтики і досліджень космосу - NASA, здійснив успішну посадку на Марсі