На що націлений Трамп після похорону Папи Франциска

Трамп хоче обрання Папи-американця, вважає кореспондент BILD Герберт Бауернебель

Для президента США Дональда Трампа участь у вчорашньому похороні Папи Франциска в Римі була важливою подією, пише Бауернебель. Він має багато католицьких виборців: 54% американських католиків проголосували саме за республіканця (хоча сам Трамп з 2020 року називає себе "християнином без конфесії" — тобто ні протестантом, ні католиком).

Тепер Трамп може спробувати вплинути на вибір наступника, щоб побачити на папському престолі американця, вважає кореспондент BILD. Річ у тім, що Франциск різко критикував політику Трампа щодо мігрантів. Якось він сказав, що державний лідер, який будує стіни проти мігрантів, "не є християнином".

Аргентинський кардинал Хорхе Маріо Бергольо, обраний Папою у березні 2013 року, дотримувався курсу "віддалення від Заходу", пояснив історик Массімо Фаджіолі агентству ANSA. Франциск бачив себе скоріше захисником бідних та глобального Півдня.

Трамп сподівається на меншу кількість критики за наступного понтифікату. Ймовірно, він наполягатиме на "відновленні консервативного католицизму американського зразка". Серед можливих претендентів на папську тіару навіть є популярні американці — наприклад, нью-йоркський кардинал Тімоті Долан, кардинал із Чикаго Блейз Джозеф Купіч та кардинал із Ньюарку Джозеф Вільям Тобін.

Щоправда, жоден із десяти американських кардиналів зараз не вважається фаворитом. І вплинути на конклав президенту США буде дуже важко.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що після смерті Папи Франциска, Католицька церква готується до конклаву. Серед тих, хто братиме в ньому участь присутній глава української греко-католицької єпархії в Мельбурні кардинал Микола Бичок. Він один зі 138 кардиналів, які змагатимуться за титул Папи Римського.