На Заході дізналися, чи зможе Трамп швидко завершити всі війни

Трамп самовпевнено вважає, що він вміє домовлятися, проте світ з часу його президенства кардинально змінився

Дональд Трамп, який позиціонує себе як досвідченого переговорника, під час свого першого президентського терміну намагався укладати угоди з противниками США. У разі повернення до Білого дому він планує знову взятися за завершення конфліктів — зокрема, війни в Україні та на Близькому Сході.

Як повідомляє Politico із посиланням на близьких до Трампа чиновників, його підхід до врегулювання криз може наштовхнутися на значні перешкоди через нинішню міжнародну ситуацію. Журналісти зазначають, що світ суттєво змінився відтоді, як Трамп залишив Овальний кабінет, і тепер глобальна обстановка стала набагато складнішою.

"Йому доведеться зіткнутися з набагато жорсткішою міжнародною обстановкою, ніж минулого разу. Саме вона робить малоймовірним той факт, що війни в Україні та на Близькому Сході, які виснажили всі сторони, що беруть участь, закінчаться найближчим часом", — стверджують у виданні

Як йдеться у матеріалі Politico, це значно ускладнює перспективи швидкого завершення воєн, які виснажують сторони конфліктів. Зокрема, Трамп обіцяв закінчити війну в Україні "за 24 години", проте його ймовірний сценарій припинення вогню передбачає визнання нинішніх ліній фронту, що може вимагати поступок України агресору. Однак ні Москва, ні Київ наразі не демонструють готовності піти на умови, що сприяли б Трампу. Ба більше, за останній час РФ активізувала свої військові дії на південному сході України.

На думку експертів, Трампу також буде важко досягти домовленостей з іншими державами. Північна Корея, яка під час його першого терміну демонструвала відкритість до діалогу, тепер значно просунула свою ядерну програму та вступила в тісний союз із Росією. Згідно з угодою про взаємну оборону, укладеною в червні 2024 року, КНДР отримує від Кремля продовольство, нафту та військові технології, знижуючи залежність Пхеньяна від США.

Не менш складними для Трампа стануть відносини з Китаєм. Лідер КНР Сі Цзіньпін нині займає більш жорстку позицію щодо питань торгівлі та Тайваню, а геополітична співпраця між Пекіном і Москвою лише поглиблюється.

Politico також наголошує, що успішність майбутньої адміністрації Трампа залежатиме від його команди. Наразі він пропонує на ключові посади прихильників жорсткої зовнішньої політики, зокрема Марко Рубіо на посаду держсекретаря та конгресмена Майка Волца як радника з національної безпеки.

У самій Республіканській партії триває ідеологічна боротьба між традиційними прихильниками активної проекції сили США за кордоном і тими, хто виступає за ізоляціонізм у дусі гасла "Америка насамперед". Цей внутрішній конфлікт може додатково ускладнити реалізацію зовнішньополітичних ініціатив Трампа.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп може укласти з Путіним швидку угоду про мир.