На Заході розповіли про ризики для України через потепління у американо-російських відносинах

Україна має "небагато важелів" у потенційних переговорах — зокрема, контроль над територіями в Курській області Росії.

Телефонна розмова між президентом США Дональдом Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним стала символом кінця дипломатичної ізоляції Росії з боку Америки після її вторгнення в Україну три роки тому, пише The New York Times.

Трамп описав цю бесіду як початок переговорів для завершення війни, проте без чіткої участі президента України Володимира Зеленського, зазначає видання.

У статті також наголошується, що до цього Адміністрація Трампа вимагала від України 500 мільярдів доларів як частку за права на українські корисні копалини і скасувала пільги на американські мита для української сталі. Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що повернення України до кордонів 2014 року і її вступ до НАТО є "нереалістичними".

The New York Times вважає ці кроки "тривожними сигналами для Зеленського", вказуючи на те, що потепління відносин між США і Росією ставить Україну в скрутне становище.

Запуск переговорів, ініційованих Трампом, може визначити майбутнє України, причому "частина її території, ймовірно, залишиться під контролем Росії", підкреслює видання.

Переговори також вирішуватимуть політичне майбутнє Зеленського. Він може опинитися в ситуації, де йому доведеться погодитись на умови, які не підтримують більшість українців, враховуючи його скептицизм щодо готовності Путіна вести переговори без неприємних умов або додаткового тиску.

The New York Times також зазначає, що Україна має "небагато важелів" у цих переговорах — зокрема, контроль над територіями в Курській області Росії. Зеленський висловив бажання обміняти ці території на українські землі, які наразі під контролем Росії, однак Кремль відкинув цей план. Видання додає, що будь-яка затримка з боку України в прийнятті умов припинення вогню може коштувати Києву територіальних втрат, якщо Росія продовжить свій наступ. Проте за даними Інституту вивчення війни, з листопада 2024 року темп просування російських військ сповільнився.

"Коментарі" вже писали, що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відреагував на телефонну розмову між президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.