Найбільша у США нафтосервісна компанія SLB не має наміру покидати Росію через нові санкції, - FT
SLB продовжує розширювати свою діяльність у Росії після того, як її західні конкуренти залишили цей ринок.
SLB, найбільша нафтосервісна компанія світу (колишня Schlumberger), не планує припиняти свою діяльність у Росії, незважаючи на нові санкції, введені адміністрацією президента США Джо Байдена. Про це повідомив виконавчий директор компанії Олів'є Ле Пеш під час телеконференції з інвесторами минулої п'ятниці, як пише Financial Times.
Ле Пеш зазначив, що раніше SLB вжила добровільних заходів для обмеження своєї присутності в Росії, зокрема припинила постачання продукції та технологій до країни у 2023 році з усіх своїх підприємств за межами Росії.
За інформацією компанії, частка російських операцій у доходах SLB у 2024 році знизилась до 4% — це близько 1,4 мільярда доларів, порівняно з 5% у попередньому році.
"Ми аналізуємо нові санкції і на цей час вважаємо, що наші добровільні заходи відповідають їх вимогам", — заявив Ле Пеш.
Нагадаємо, 10 січня США оголосили про нові санкції проти російського експорту нафти, спрямовані на обхід обмежень, введених країнами "Великої сімки".
До санкційного списку потрапили 183 танкери, що транспортують російську нафту, а також великі російські страхові компанії, такі як "Інгосстрах" та "Альфа-Страхування", які забезпечують морський експорт російської нафти.
Представники Мінфіну США раніше заявляли, що заборона на надання послуг для нафтової галузі в Росії зобов’язує американські компанії, включаючи SLB, припинити діяльність на території Росії.
У жовтні 2024 року понад 50 членів Конгресу США написали звернення до адміністрації Байдена з вимогою посилити санкції для змушення американських нафтосервісних компаній, таких як SLB, покинути Росію.
Згідно з розслідуванням Financial Times, SLB продовжує розширювати свою діяльність у Росії після того, як її західні конкуренти залишили цей ринок. Компанія уклала нові контракти та найняла сотні нових співробітників. Експерти вважають, що SLB, ймовірно, не покине Росію, оскільки може отримати вигоду від Кремля після завершення війни в Україні та скасування західних санкцій.
Портал "Коментарі" писав, що управління боротьби з шахрайством Європейського союзу (OLAF) розпочало розслідування лазівки, що дозволяє низці країн, серед яких Туреччина, експортувати санкціоновану російську нафту в блок під іншою маркою.