Переговори в Конгресі США щодо допомоги Україні: чи вдалося знайти компроміс

Переговори демократів з республіканцями про допомогу Україні та безпеку кордонів досі не привели до згоди

У Конгресі США досі не дійшли згоди щодо безпеки кордону з Мексикою та допомоги Україні. Про це повідомив головний переговорник від Демократичної партії та сенатор Кріс Мерфі. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Politico".

Кріс Мерфі зазначив, що переговори з Республіканською партією перебувають на етапі роботи над текстом угоди.

За його словами, демократи розраховують укласти угоду після 8 січня, коли всі законодавці повернуться з канікул.

"Немає жодної гарантії, що якусь можливу пропозицію буде прийнято – особливо з урахуванням того, що в новому році швидко наближаються два терміни державного фінансування. Природа цієї угоди буде настільки складною, що ми не дізнаємося, чи є у нас голоси, доки не повернемо його на наші збори", - сказав Мерфі.

Сенатор заявив, що великий контингент республіканців у Палаті представників досі виступає проти допомоги Україні.

"Я роблю все можливе, але шанси на наш успіх ніколи не були астрономічно високими з тих пір, як ці два питання пов'язані один з одним", - підсумував політик.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Адміністрація Білого дому сподівається, що у січні наступного року американські парламентарі нарешті проголосують за законопроект про додаткове фінансування військової допомоги для України. Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель поставив під сумнів, чи готові країни-члени Євросоюзу вжити всіх заходів і надати всю підтримку, яка потрібна Києву для протидії російській агресії. При цьому лідери ЄС – Німеччина та Франція запевняють, що не залишать Україну. Відповідні заяви зробили і канцлер ФРН Олаф Шольц та французький президент Еммануель Макрон. Як ситуація з підтримкою України розвиватиметься далі? Що слід зрозуміти і нам, і нашим закордонним партнерам? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.