Переговорів України та РФ може не бути: адміністрація Байдена опинилася у глухому становищі

Журналісти WSJ вважають, що наступ України ставить президента США Байдена в непросте політичне становище

Повільні темпи контрнаступу українських військ та міцна оборона росіян на окупованих раніше територіях руйнують надії Білого дому про те, що Україна та Росія можуть сісти за стіл переговорів уже цього року. Виходячи з того, що зараз відбувається на полі бою, з'являється все більше доказів, що ситуація скочується до безстрокового конфлікту. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Wall Street Journal.

У матеріалі йдеться, що потенційна глуха ситуація може стати перевіркою заявленої президентом Байденом стратегії виділення Україні мільярдів доларів на військову допомогу, щоб Київ міг вести переговори з Росією з позиції сили. Це також може кинути виклик здатності Заходу постачати зброю, якої вже не вистачає, і забезпечити політичну підтримку тих, хто виступає проти підтримки США війни.

"Очевидно, що легше надавати додаткову підтримку, коли справи йдуть добре", - сказав колишній посол США в Україні Джон Гербст, який є прихильником розширення військової допомоги Києву.

Але адміністрація Байдена не має іншого вибору, окрім як продовжувати постачати зброю, сказав він.

"Відмова від України та допущення хоча б часткової перемоги Росії "було б характерним провалом зовнішньої політики Байдена, який затьмарив би виведення військ з Афганістану", - додав Гербст.

Однак стратегія США "тримати курс" пов'язана з деякими ризиками. Байден поставив свої зовнішньополітичні повноваження на конфлікт, який він описує як битву між демократією та авторитаризмом.

У міру того, як Байден наближається до президентських виборів наступного року, російський президент Володимир Путін має більше стимулів спробувати пережити Захід.

Росія також не виявила особливої схильності до переговорів. Оскільки вторгнення в Україну зайшло в глухий кут, Путін стикається з критиками всередині своєї країни, які кажуть, що він недостатньо агресивно вів війну.

"Росіяни більш ніж раді говорити про капітуляцію України. Я не думаю, що вони серйозно зацікавлені у будь-яких переговорах щодо врегулювання української кризи, за винятком цього на даний момент", - сказав співробітник Ради з міжнародних відносин Томас Грем.

Читайте також на порталі "Коментарі" - шантаж РФ у Чорному морі можна припинити двома способами – на що мають вирішитись у НАТО.