Путін ухвалив рішення: у Білому Домі заявили, що світ неправильно зрозумів їхній меседж про вторгнення

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що Сполучені Штати більше не називатимуть потенційного вторгнення Росії в Україну "неминучим"

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США змінюють тактику і більше не називатимуть потенційного вторгнення РФ в Україну "неминучим". За словами спікера Білого Дому, це слово послужило ненавмисним сигналом. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє видання "Коментарі", з посиланням на брифінг.

Джен Псакі пояснила, що вона, як спікер Білого Дому, так і інші уповноважені особи неодноразово використовували цей вислів про "неминучість" російського вторгнення в Україну, але, як виявилося, цей вислів надіслав світу не той сигнал, на який розраховували у Вашингтоні. Склалася помилкова думка, що США знають, що Путін ухвалив рішення – російські воски підуть у наступ в Україну.

"Я використала це слово одного разу. Я думаю, що інші використовували його колись. А потім ми припинили використовувати його, тому що я думаю, що це надіслало сигнал, який ми не збиралися посилати, ніби ми знаємо, що президент Путін прийняв рішення", – сказала Псакі.

Минулого тижня Псакі заявила, що вторгнення російських військ в Україну продовжує бути "неминучим", що спричинило негативну реакцію Києва. Українські чиновники, включаючи президента Володимира Зеленського, не погодилися і заявили, що такі описи можуть спричинити паніку та економічні потрясіння.

Псакі також сказала, що рішення Байдена розгорнути 3 тисячі американських військових у Східній Європі було ухвалено після широких консультацій із союзниками, але зазначила, що цей крок не був викликаний конкретною подією останніх днів.

Вона заперечує, що розгортання можна як ескалацію напруженості.

"Тут важливо чітко розуміти, що є один агресор. Цим агресором є Росія", - сказала Псакі.

Політичний експерт Віктор Таран вважає, що вторгнення стало неминучим не тому, що його не повинно бути і не тому, що Зеленський та Арахамія розповідали, що вторгнення – це вигадки.

"Треба дякувати США, Британії, Естонії, Литви, Латвії, Чехії, Туреччини та Швеції, які за останній місяць наситили українську армію сучасною зброєю. Окрім того, усі партнери підготували потужний пакет санкцій. Росіяни швидко зрозуміли – подальше вторгнення завдасть колосальних втрат. Варто процитувати Бориса Джонсона: "російські матері мають пам'ятати – українці захищатимуть свою країну до останньої краплі крові. Неймовірно сильно сказано", – наголосив експерт.

Віктор Таран зазначає, що також зіграла свою роль заява про 200-тисячну армію з посиленою теробороною. Все це додало аргументів, чому Путіну краще не ризикувати із вторгненням.

"Хочеш миру – готуйся до війни" правило, якому понад дві тисячі років, знову довело свою істину. Тому росіяни включають задню. Відповідно, американці теж змінюють дискурс, але розслаблятися не слід. Ворог у воріт. Залишаємося міцними та сильними", – резюмував експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" – експерти розповіли, чому візит Джонсона до Києва дуже допоміг Україні.