Росія отримала чіткий сигнал: про що свідчить підписання угоди про ресурси між Україною і США
Вашингтон і Київ уклали "історичну" угоду: економічне партнерство як геополітичний сигнал Москві
Міністр фінансів США Скотт Бессент охарактеризував нову домовленість з Україною щодо створення Інвестиційного фонду реконструкції як "історичну подію", що знаменує початок нового етапу економічного партнерства між державами.
Аналітики Інституту вивчення війни розглядають цю угоду як серйозне геополітичне послання до Росії: адміністрація Трампа демонструє прихильність до стабільного, незалежного і процвітаючого майбутнього України. У заяві Бессента наголошується, що президент Трамп передбачав цей формат співпраці як символ довготривалої підтримки українського народу з боку США.
Окрім того, міністр зазначив, що жодна особа чи компанія, яка прямо чи опосередковано сприяла фінансуванню російської армії, не отримає прибутків від післявоєнної відбудови України.
Водночас за даними Російської служби BBC, в угоді є пункти, які можуть трактувати майбутню військову допомогу від США як форму інвестицій в українську економіку. Проте ці деталі наразі офіційно не підтверджені.
Окремо варто згадати, що паралельно була укладена угода про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що формат домовленостей максимально вигідний і партнерський для України.
Процес підписання угоди тривав із лютого. Перший варіант документа був переданий Україні ще взимку, але під час візиту президента Зеленського до США його підписання зірвалось через дипломатичний конфлікт. Згодом, після доопрацювання та жорсткіших вимог з боку США, сторони змогли досягти компромісу.
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що Україна та США уклали угоду щодо співпраці у сфері видобутку корисних копалин. Документ забезпечує Сполученим Штатам пріоритетний доступ до нових інвестиційних проектів, пов’язаних з розробкою природних ресурсів, зокрема алюмінію, графіту, нафти й природного газу.