Що має навчити Україну "цинічна" промова Байдена і чи варто довіряти Трампу

Прощальну промову Байдена назвали цинічною і брехливою

Прощальна промова Джо Байдена була брехливо цинічною як і все його перебування на посаді президента США, вважає військовий Микола Мельник.

Втім, за його словами, і попередник Байдена Барак Обама, теж демократ, спокійно дозволив кремлівському диктатору Володимиру Путіну напасти на Україну і не давав при цьому нам зброї. Звідси, каже військовий, виникають доволі логічне питання, а чи дійсно вони були союзниками України, чи просто партнерами, і то не найкращими.

"Байден - це відмова від захисту України і пропозиція Президенту України створювати Уряд в екзилі. Це стара не працююча техніка, це тупорилий план контр-наступу, це просраний "ленд-ліз" і не використані навіть ті кошти по PDA, які він міг витратити на допомогу нам. Це страх перед Росією (не знаю, що там його синок начудив в "Бурісмі") і зневага до судової системи США", - відзначив Мельник.

За його словами, наразі не зрозуміло, чи стане новообраний президент Дональд Трамп союзником України.

"Але знаю точно, що якщо в українців є хоч пів клепки в голові, вони більше ніколи не повірять в цінність американського слова, тільки чіткі до міліметра угоди і тільки врахування інтересів України. Ми занадто довго розплачувались за віру в ті цінності, на які наші партнери давним давно поклали з прибором", - заявив Мельник.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що прощальна промова президента США Джо Байдена була досить лаконічною. Тим не менш, він знайшов час згадати в ній Україну в контексті зовнішньополітичних досягнень та того, як він "зміцнив НАТО". При цьому, як своє досягнення, він вказав на те, що Україна залишається вільною.