Що може стати небезпечним чинником для України: до чого тут антитрампізм

Ставлення до Трампа в українців міняється з кожною його новою заявою чи рішенням

Соціологи КМІС знову запитали у українців, добре чи погано для України, що американці обрали собі президентом Дональда Трампа. До інавгурації це вважали добрим 54%, зараз 19%. І 73% вважають вибір американців поганим для України. Політтехнолог, політичний експерт Олексій Голобуцький пояснив в чому є загрозлива тенденція для України.

"Опустимо той момент, що це вибір громадян іншої держави на іншому континенті, які орієнтуються на свої проблеми і свої потреби, а не на бажання і вподобання українців. Опустимо і те, що Трамп, точніше, трампізм як характеристика цілої потужної течії в Республіканській партії, - це симптом, а не причина проблем", – зазначив експерт.

Він підкреслює, фактом є те, що ставлення до Трампа в українців міняється з кожною його новою заявою чи рішенням - тобто, щодня або й пару разів на день. Тобто, 73% негативних оцінок найпевніше озвучувались в "невдалі дні" чергових негативних висловів Трампа.

Олексій Голобуцький підкреслює, головне, щоб оцей антитрампізм не перейшов в українців у відвертий антиамериканізм. Бо от це буде дуже небезпечним чинником для нашої держави в багатьох сферах.

Читайте також на порталі "Коментарі" - КМІС запитав українців, на що може розраховувати Україна при президенту Трампу. У грудні 2024 року 23% українців вважали, що можна очікувати частково або повністю справедливий мир, а протилежної думки дотримувалися 31% респондентів. Тоді як у березні 2025 року, 55% українців вважає, що при Трампу Україна має розраховувати на скоріше або зовсім несправедливий мир. Протилежної думки дотримуються 18% респондентів.

Як зазначає виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, для України важливо зберігати конструктивні та партнерські відносини з США, однак риторика та дії деяких осіб в адміністрації Трампа є "особливо болючими" для українців.

"Нинішні події можуть закласти фундамент антиамериканізму в Україні. В Україні і до 2025 року відчувалося певне розчарування діями США, а адміністрація Трампа досить рішуче цементує несхвальне сприйняття США", - підсумовує Грушецький.